مراحل مونتاژ اتومات مرصا

مونتاژ اتومات :

کیفیت مونتاژ اتومات بردهای الکترونیکی یکی از مهم ترین اولویت های مرصا الکترونیک است. این شرکت همواره درحال توسعه از جمعی از متخصصان جوان تشکیل شده است که با استفاده از فناوری های مدرن توانسته اند بهترین کیفیت تولید را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورند.

شرکت مرصا بردهای الکترونیکی را با استفاده از جدیدترین دستگاه های مونتاژ و به صورت  اتومات تولید می کند. در این مقاله به بیان بخشی از مراحل کار مونتاژ اتومات مرصا می پردازیم.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


بررسی اولیه قبل از تولید

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

  1. بررسی فایل طراحی قبل از چاپ pcb

تجربه نشان داده است که بسیاری از مشکلات پس از تولید نهایی ناشی از مشکلات طراحی اولیه ی محصول است. این اصل ما را بر آن داشته است تا قبل از ارسال یک برد به خط مونتاژ اتومات فایل طراحی برد به طور کامل توسط همکاران واحد فنی مرصا بررسی شود. تا مشکلات احتمالی و مغایرت های فایل طراحی با استانداردهای مونتاژ مرصا مورد بررسی قرار گیرد


جهت اطلاع از استانداردها و شرایط چاپ pcb و مونتاژ برد شرکت مرصا کلیک کنید.


2. بررسی pcb قبل از مونتاژ

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برداگرچه که بسیاری از مشتریان مرصا از صفر تا صد تولید خود را به ما می سپارند (که ما بی اندازه سپاسگزار این همه لطف مشتریانمان هستیم) اما بعضی از مشتریان بردهای خود را از طیق همکار دیگری تولید کرده اند و یا چاپ برد چند لایه خود را در چین انجام داده اند. مرصا برای این مشتریان نیز راهکار ارائه می دهد. بردهای این مشتریان قبل از ورود به خط مونتاژ اتومات کامل بررسی شده و تست AOI از آنها گرفته می شود.

3. بررسی قطعات قبل از مونتاژ

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

علاوه بر pcb و بردهای خام، قطعات ارسالی مشتریان نیز توسط تیم کنترل کیفی مرصا بررسی شده تا از نظر تعداد و چیدمان در بسته دچار مشکل نشود. کسری قطعات در هنگام مونتاژ اتومات می تواند منجر به تاخیر زمانی در کل پروسه ی تولید شود. ازسوی دیگر استفاده از قطعاتی که تاریخ انقضای آنها به اتمام رسیده یا بسته بندی های آنها فاسد شده اند می تواند منجر به هدر رفتن قطعات شود.


برنامه نویسی و آماده سازی ربات

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردپس از بررسی بردها و قطعات و تایید واحد کنترل کیفی قطعات وارد برنامه خط مونتاژ مرصا می شوند. در این زمان با توجه به فایل طراحی برد، ربات قطعه گذار برنامه نویسی شده و برای شروع به کار آماده می شود. این مرحله شامل چیدمان قطعات در فیدرهای ربات نیز می شود. استاندارد بودن رول و یا سینی و تیوپ قطعات در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. زیرا که همانطور که قبلا هم بیان شد منقضی شدن بسته بندی و فاسد شدن چسب ها منجر به ریزش تعداد بالاتری از قطعات می شود. پس از تکمیل فیدرها و تنظیم دستگاه؛ ربات آماده ی کار قطعه گذاری می شود.


کوره مادون قرمزسفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

در این مرحله بردها وارد کوره (oven) شده تا خمیر قلع مالیده شده روی بردها ذوب گردیده و اتصال قطعات به بردها دائمی شود. یکی از با اهمیت ترین کارها در این مرحله تنظیم کوره با توجه به میزان حساسیت قطعات استفاده شده در برد است. بعضی از قطعات الکترونیکی از حساسیت بالاتری نسبت به دما برخوردار هستند و عدم توجه به این حساسیت می تواند منجر به از کار افتادن قطعه در هنگام ورود به کوره شود.


سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردشست و شوی pcb

بردهای مونتاژ شده با استفاده از تجهیزات مربوط به شست و شوی بردها الکترونیکی پس  از اتمام پروسه ی مونتاژ اتومات شست و شو می شوند. یک نمونه از تجهیزاتی که در شست وشوی بردها به کار گرفته می شوند دستگاه های آلتراسونیک هستند. که بردها با استفاده از آنها پاک شده و آماده ی ورود به مرحله ی تست و عیب یابی می شوند.


سفارش مونتاژ برد شرکت مرصا

شرکت مرصا به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه ی برق و الکترونیک است که با بهره گیری از دانش مهندسین جوان خود و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا ارائه ی خدمات طراحی و تولید بردهای الکترونیکی را برعهده دارد. هدف تیم مرصا کسب رضایت مشتری با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هاست. و از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف دریغ نخواهد کرد. جهت کسب اطلاع بیشتر و استعلام قیمت مونتاژ برد الکترونیکی با ما تماس بگیرید.


جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت آنلاین مونتاژ SMD وDIP کلیک کنید


 

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.