مونتاژ برد نمونه و تفاوت با تولید انبوه

چه تفاوت‌هایی بین مونتاژ برد نمونه و تولید انبوه وجود دارد؟

همه‌ی تولیدکنندگان در پروسه‌ی تولید محصول خود به مرحله‌ای رسیده‌اند که نیاز به نمونه سازی ایده‌ی اولیه خود داشته باشند در این مرحله طراحی برد شما برمبنای نمونه سازی انجام می‌گیرد یا تولید انبوه؟! ما در این مقاله قصد داریم تفاوت‌های بین این مونتاژ برد نمونه و مونتاژ با شرایط استاندارد برای تولید انبوه را به طور مختصر شرح دهیم. تا در طراحی این پارامترها را لحاظ کنید. متاسفانه در بسیاری از موارد شما مجبورید همزمان با نمونه‌سازی تولید انبوه را هم شروع کنید تا از روند بازار عقب نیفتید، در این شرایط بهترین راهکار چه می‌تواند باشد؟

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


چاپ و مونتاژ برد نمونه

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردگزارشات نشان داده است که 53% از مشکلات ناشی از طراحی در مرحله نمونه سازی آشکار و اصلاح می‌شوند. البته این آمار بابت تکرار نمونه سازی است و تنها با یک مرتبه نمونه‌ سازی نمی‌توان این میزان از مشکلات را برطرف نمود. این آمار موجب شده‌اند که نمونه سازی اهمیت پیدا کند. نمونه سازی شامل تولید برد الکترونیکی در تعداد کم است که با تجهیزات ابتدایی‌تری انجام می‌شود .

هدف از این مرحله اطمینان یافتن از اینست که طراحی دقیقا مطابق پیش‌بینی‌های شما انجام شده باشد و عملکرد مدار خارج از استاندارد تعریف شده برای آن نباشد. این یعنی شما با هزینه ی کمتر و در زمان سریع‌تری بردتان را در مرحله‌ی آزمون قرار دهید قبل از اینکه وارد سرمایه گذاری پر ریسک‌تری شوید.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردتوصیه‌هایی برای کاهش هزینه نمونه سازی

  • می‌توانید در این مرحله بردهای خود را بدون چاپ محافظ تولید کنید تا در هزینه و زمان‌تان صرفه جویی شود.
  • با توجه به توجیه ناپذیری مونتاژ اتومات برای بردهای نمونه بهتر است پد قطعات کمی بزرگتر درنظر گرفته شود تا روند مونتاژ دستی تسهیل گردد.

تولید انبوه برد الکترونیکی

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردپس از اطمینان از عملکرد برد نمونه فرآیند تولید انبوه بردها با شرایط استاندارد انجام می‌شود. در طی این مرحله حجم تولید افزایش یافته و متقابلا نسبت به نمونه سازی نیازمند زمان بیشتری خواهد بود.

در این مرحله باید کل پروسه با دقت و وسواس بیشتری صورت گیرد. استانداردها مهمترین پارامتر جلوگیری از خسارات ااحتمالی هستند. پس بهتر است قبل از ورود به هر مرحله از استانداردهای آن آگاهی کامل پیدا کنید. گاهی لازم است استانداردهای مورد نیاز یک مرحله حتی در مراحل قبل تر آن انجام شد. برای مثال استانداردهای مونتاژ برد باید قبل از چاپ برد در فابل طراحی اعمال گردد.

توصیه‌هایی برای کاهش هزینه تولید

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

  • بهتر است قبل از اقدام به تولید انبوه از متخصصان این حوزه مشاوره بگیرید تا از تمام جزییات لازم اطلاع پیدا کنید.
  • اگر دنبال سورس مناسب برای تامین قطعات یا چاپ ‌بردتان می‌گردید مونتاژکار شما بهترین راهنما در این حوزه می تواند باشد. زیرا که در آخر زنجیره‌ی تامین برد الکترونیکی قرار گرفته و به تمام پروسه تسلط لازم را دارد.

برای اطلاعات از خدمات مونتاژ بردهای الکترونیکی مرصا کلیک کنید.


خدمات مونتاژ برد نمونه شرکت مرصا:

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برداغلب تولیدکنندگان در کسب و کار خود به این نتیجه رسیده‌اند که تولیدکننده‌ای را انتخاب کنند که خدمات نمونه سازی و تولید انبوه با شرایط استاندارد را همزمان ارائه دهد. این منجر به صرفه جویی خوبی در زمان و هزینه خواهد شد. ما در مرصا سعی کرده‌ایم با ارائه تمامی خدمات مربوط به تولید یک برد الکترونیکی  من جمله؛ طراحی، چاپ و مونتاژ برد الکترونیکی این دغدغه ی مشتریان خود را تا حد قابل قبولی کاهش دهیم. زمان با ارزش‌ترین سرمایه هر انسان است. و اولویت مرصا حفظ این سرمایه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات شرکت مرصا و ثبت سفارش مونتاژ برد نمونه با ما تماس بگیرید.


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.