مراحل مونتاژ برد

مونتاژ بردهای الکترونیکی

آشنایی با روش های مونتاژ برد شرکت مرصا

هر روز مشتریان بسیاری با ما تماس می گیرند تا از روند مونتاژ شرکت مرصا اطلاع پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم مراحل مونتاژ برد را برای شما مشتریان عزیز شرح دهیم. به طور خلاصه مراحل مونتاژ برد شرکت مرصا  شامل آماده سازی برد، چیدمان قطعات روی برد، مونتاژ، شست و شو و در آخر کنترل کیفی می باشد تا از درست بودن مونتاژ اطمینان حاصل کنیم. تکنسین های واحد تولید مرصا مقید به استفاده از استانداردهای مونتاژ هستند تا با کمترین میزان خطا و از روش های مدرن بردها را مونتاژ نمایند.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


مراحل مونتاژ برد های الکترونیکی

 

مهم ترین عاملی که تعیین کننده ی روش مونتاژ برد الکترونیکی است قطعات بکار رفته در طراحی یک برد است.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

قطعات الکترونیکی انواع مختلفی دارند که مهمترین انواع آن شامل دو نوع زیر است؛

  • قطعات smd
  • و قطعات dip

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

در فرآیند مونتاژ قطعات SMD؛ بردها را بر روی صفحه ی استنسیل پرینتر قرار داده و خمیر قلع را روی استنسل می کشیم. سپس با استفاده از اشعه مادون قرمز کوره؛ قطعات چیده شده بر روی برد توسط ربات، مونتاژ خواهند شد.

در فرآیند مونتاژ قطعات DIP پس از تکمیل قطعه چینی روی بردها، با استفاده از وان قلع قطعات روی برد مونتاژ می شوند. و در آخرین محله کف چینی پایه های قطعات انجام می شود.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

پس از اتمام مراحل مونتاژ برد ها مرحله ی شست و شوی بردها فرا می رسد تا قلع های اضافی از سطح برد پاک شوند . تکنیک های مختلفی برای شست و شوی بردها وجود دارد که از آن جمله می توان به استفاده از دستگاه های آلتراسونیک اشاره نموند.

آخرین مرحله و از مهمترین مراحل مونتاژ برد ها؛ مرحله تست و عیب یابی بردهاست. در این مرحله تک تک بردها با دقت و توسط میکروسکوپ بررسی می شوند تا اگر احیانا اتصال قطعات دچار مشکل باشد؛ در این محله بررسی و برطرف شود.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردبا اتمام مرحله ی تست و عیب یابی، بردهای مونتاژ شده بسته بندی شده و آماده ی ارسال برای مشتریان می گردد. با توجه به اینکه بیشتر مشتریان مرصا در شهرهایی به غیر از محل شرکت هستند. استحکام بسته بندی بسیار با اهمیت می باشد. بسته بندی بردها باید به گونه ای باشد که بردها بهم برخورد نداشته یاشند.


عوامل تاثیرگذار بر مونتاژ smd :سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

  • یکنواخت نبودن میزان خمیر قلع روی پدهای برد
  • استاندارد نبودن فایل طراحی متناسب با مونتاژ اتومات برد
  • وجود قطعات حساس به دما در برد
  • شرایط آب و هوایی و میزان دما و رطوبت محیط کار

برای مطالعه استانداردهای مونتاژ smd قبل از تولید کلیک کنید.


مرصا ارائه دهنده خدمات مونتاژ dip و smd :

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

شرکت دانش بنیان مرصا با بهره گیری از به روزترین دستگاه ها و تکنیک های روز دنیا ارائه دهنده ی خدمات مونتاژ بردهای الکترونکی در ایران می باشد. تکنسین های متخصص ما قبل از آغاز مراحل مونتاژ؛ استانداردهای موردنیاز فرآیند مونتاژ را در فایل طراحی شما بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مغایرت با این استانداردها همراه و مشاور شما خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط مونتاژ بردهای الکترونیکی با ما تماس بگیرید.


برای استعلام قیمت و ثبت سفارش مونتاژ بردهای الکترونیکی کلیک کنید.


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.