یکی از خدمات ما برای تولید کنندگان صنایع الکترونیک تولید و مونتاژ برد است. تولید برد های الکترونیکی شامل تولید فیبر مدار چاپی (PCB) و مونتاژ برد می باشد. همچنین ما می توانیم قطعات و قاب محصول شما را با قیمتی بسیار مناسب تامین کنیم.

اگر شما یک شرکت فنی مهندسی هستید بهتر است تمرکز خود را بر روی طراحی و پشتیبانی محصول بگذارید، تولید و فروش محصولتان را به ما واگذار کنید.

 

اگر می خواهید تولید خود را در سطح انبوه و با کیفیت و قیمتی قابل رقابت در سطح جهانی تولید کنید، باید روش های سنتی را کنار گذاشته و با روش های بزرگان صنعت دنیا پیش بروید. در صورت تمایل به تولید انبوه محصولات خود در ایران یا چین، کافی است نقشه PCB و لیست قطعات را برای ما ارسال کنید تا کمترین قیمت تمام شده محصول را به شما پیشنهاد دهیم.

آشنایی با مراحل مونتاژ PCB

در این قسمت مونتاژ PCB را مرحله به مرحله بررسی می کنیم:

مرحله 1: بررسی پیش تولید فایل آلتیوم

در مرحله اول بررسی استانداردهای مورد نیاز برای تولید برد توسط کارشناسان ما صورت می گیرد. تیم فنی ما قبل از شروع فرآیند مونتاژ برد حتما فایل های شما را چک خواهند کرد. مونتاژ برد SMD بوسیله دستگاه نیازمند داشتن اطلاعات فنی و آگاهی از استاندارد های تولید انبوه است. پیشنهاد می کنیم شما هم قبل از سفارش مونتاژ PCB، مقالات سایت ما در این مورد را مطالعه کنید. مونتاژ برد DIP دستی نکات زیادی ندارد، اما مونتاژ اتوماتیک دستی نیازمند مشاوره با کارشناسان ما است تا در بهبود طراحی مدار به شما کمک کنیم.

برخی از استاندارد های مرصا در مونتاژ PCB

  • حداکثر ابعاد شیت بندی 30 * 40 سانتی متر
  • قراردادن 0.5 سانتی متر لبه دور تا دور شیت
  • حداقل سایز via برابر یا بزرگتر از 0.3
  • قرار نگرفتن مارکاژ بر روی پد قطعات
  • زاویه بین ترک ها 90 درجه یا بیشتر
  • قرار ندادن وایا (via) بر روی یک پد
  • اطمینان از وجود چاپ محافظ بین هر دو پد
  • قراردادن پد فیدیوشیال در بالا سمت راست و پایین سمت چپ هر PCB

مرحله 2: مونتاژ SMD سمت TOP به روش REFLOW

مونتاژ قطعات SMD سمت بالایی PCB در سه مرحله انجام می شود:

قرار گیری خمیر قلع به کمک شابلون

در این مرحله شابلون اختصاصی برد با استفاده از استنسیل پرینتر به طور دقیق بر روی PCB تنظیم می شود. سپس خمیر قلع توسط تکنیسین بر روی سطح شابلون پخش می شود تا تمام قسمت هایی که نیاز به لحیم کاری دارند به آن آغشته شوند.

جای گذاری قطعات

در این مرحله قطعات SMD به صورت دستی یا ماشینی بر روی برد قرار می گیرند.

مونتاژ ماشینی به کمک دستگاه Pick& Place

دستگاه Pick and Place با استفاده از مکش هوا، قطعات SMD را از رول برداشته و بر روی برد قرار می دهد. برنامه ریزی اولیه این دستگاه زمان بر است اما سرعت کار بالایی دارد و گزینه مناسبی برای تولید انبوه PCBA است.

مونتاژ دستی

فرایند قطعه گذاری به صورت دستی توسط تکنیسین و طبق نقشه اسمبل انجام می شود. مونتاژ دستی برد، انتخابی مناسب برای تولیدات در تیراژ پایین است.

ذوب خمیر قلع در کوره مادون قرمز یا Oven Reflow

با استفاده از دستگاه Reflow Oven (کوره هوای گرم یا کوره مادون قرمز)، دمای خمیر قلع به تدریج تا 250 درجه سانتی گراد افزایش و به تدریج کاهش پیدا می کند. این افزایش و کاهش تدریجی دمای خمیر قلع، باعث اتصال صحیح قطعات به برد PCB می شود.

مرحله 3: مونتاژ SMD سمت BOT

این مرحله، مشابه مرحله قبل (مونتاژ SMD سمت TOP به روش REFLOW) است. با این حال یک سری ملاحظات در مرحله ذوب خمیر قلع وجود دارد تا مشکلی برای قطعات لحیم شده در سمت TOP ایجاد نشود.

به عنوان مثال قطعاتی که در مرحله قبل مونتاژ شده اند، توسط چسبی مخصوص ثابت می شوند تا از جای خود تکان نخورند.

مرحله 4: مونتاژ DIP به روش دستی یا ماشینی

قطعات DIP بر خلاف SMD، پایه دار هستند و پایه ها باید در سوراخ (Hole) خود قرار گرفته و مونتاژ شوند. این فرایند از 3 روش ممکن است:

مونتاژ دستی (Hand soldering)

قطعات DIP جای گذاری شده و تکنیسین اقدام به لحیم کاری با استفاده از هویه و سیم قلع می کند. این روش انتخابی مناسب برای تیراژ های پایین یا برد هایی با تعداد کمی قطعه DIP است.

وان قلع (Soldering pot)

وان قلع مشابه ظرفی فلزی است که دمای آن تا 450 درجه سانتی گراد می رسد! سیم یا شمش قلع در این مخزن ریخته می شود و پس از ذوب شدن، برد را با شیب حدود 30 درجه وارد وان می کنند. برد حدود 2-3 ثانیه در تماس با قلع ذوب شده قرار می گیرد تا اتصالات قطعات DIP به خوبی برقرار شود.

وان قلع اتوماتیک ( Wave soldering)

این روش بر خلاف دو روش قبلی، به صورت کامل خودکار است و توسط دستگاه Wave soldering ( به نام حمام قلع اتوماتیک نیز شناخته می شود) انجام می شود. برد بر روی نوار نقاله قرار گفته و به آرامی از روی فواره قلع رد می شود تا تمام اتصالات DIP برقرار شود. این روش در تیراژ های بالا کاربرد دارد.

نکته: پس از اتمام فرایند مونتاژ، پایه قطعات توسط دستگاه PCB Cutting Foot Machine یا به صورت دستی توسط تکنیسین کوتاه می شود.

مرحله 5: کنترل کیفی مونتاژ SMD و DIP

هرچند تا حد ممکن برد ها را به کمک ماشین آلات مونتاژ می کنیم تا کمترین خطا در تولید صورت گیرد، اما نظارت نهایی و تضمین کیفیت توسط نیروی انسانی است که مهر تایید بر خروج کالا از خط تولید مرصا و ارسال آن برای مشتری را انجام می دهد.

واحد کنترل کیفیت با بررسی دقیق برد به برد و در بعضی موارد تست گرم قطعات مونتاژ شده، نسبت به صحت فرآیند اطمینان حاصل می کند.

برخی از تست ها که در این مرحله انجام می شود:

  • تست بصری: در این تست، تکنیسین به صورت چشمی برد را بررسی می کند. صحت جای گذاری قطعات، بررسی خراش و شکستی برد، عدم اتصال کوتاه در اثر قلع اضافی، لحیم سردی و … از مواردی است که در این تست بررسی می شود.
  • تستالکتریکال: هدف این تست، بررسی صحت اتصالات، پدها، وایاها و ترک های PCBاست.این تست در تیراژ پایین به صورت دستی توسط تکنیسین و به کمک مولتی متر انجام می شود. اما در تیراژ بالا از روشFlying probeیا Universal grid استفاده می شود.

مرحله 6: شست و شوی برد ها

این امکان وجود دارد که در مراحل پیش، برد در معرض انواع کثیفی مانند روغن لحیم، مایع فلاکس، گرد و خاک و … قرار گرفته باشد. شست و شو برد ها توسط آب گرم بدون یون صورت می گیرد. آب بدون یون هیچ گونه خاصیت رسانایی ندارد و موجب بروز مشکلی در کار نخواهد شد.

مرحله 7: بسته بندی

قبل از تحویل برد مونتاژ شده( PCBA ) به مشتری، بسته بندی PCBA مخصوص برای جلوگیری از آسیب در حین حمل و نقل و اطمینان از سلامت برد نهایی PCBA انجام می شود.

قبل از بسته بندی، سطح برد که در مرحله قبل شسته شده است به طور کامل خشک می شود. همچنین برای اطمینان از حفاظت در برابر الکتریسیته ساکن و ESD، برد از بسته بندی “آنتی استاتیک – ضد الکتریسیته ساکن” استفاده می شود.

سفارش مونتاژ PCB

برای تولید برد های ساده و تا دو لایه ما تولید در ایران را پیشنهاد می کنیم. برای ساخت PCB چند لایه از جنس های مختلف، اگر حجم سفارش بالا باشد، تولید برد های شما را در چین انجام خواهیم داد. برای سفارش تولید PCB کافی است فرم زیر را دانلود کرده و پس از تکمیل اطلاعات برای ما بفرستید. اگر سوالی داشتید با کمال میل پاسخگو شما خواهیم بود!

سفارش قطعات

 اگر قصد تولید و مونتاژ برد به صورت انبوه دارید مسلما خرید قطعات از فروشندگان خرد داخلی به نفع شما نخواهد بود. ما می توانیم مستقیما از تولید کنندگان قطعات شما را تامین کنیم. برای سفارش قطعه باید شماره فنی دقیق آن را طبق دیتاشیت داشته باشید. برخی قطعات در بسته بندی های مختلف عرضه می شوند و برای مونتاژ اتومات باید نوع بسته بندی را نیز بدانید. برای سفارش قطعه فرم استعلام قیمت را پر نمایید و برای ما ارسال کنید. اگر سوالی داشتید حتما با مشاوران واحد تولید ما صحبت کنید.

سفارش تولید و مونتاژ برد

در تولید انبوه ، مونتاژ به کمک دستگاه مونتاژ برد SMD و لحیم کاری در کوره های مادون قرمز صورت می گیرد. ما توصیه می کنیم از قطعات SMD در طراحی های خود استفاده کنید. مونتاژ قطعات SMD در تعداد بالا بسیار مقرون به صرفه تر است. ما محصولاتی که عمدتا از قطعات smd تشکیل شده را در چین انجام می دهیم و تولید حجم کم و مونتاژ قطعات DIP را در ایران انجام می دهیم. شماتیک  و PCB مدار خود را برای ما بفرستید، مشاورین ما نکات بسیاری جهت کاهش هزینه تولید و مونتاژ به شما خواهند گفت.

 

سفارش قاب

یکی از مهم ترین دغدغه های تولید کنندگان نوپا، تامین قاب پلاستیکی برای محصولشان است. قالب های تزریق پلاستیک قیمت بسیار بالایی دارند و برای بسیاری از محصولات ریسک و هزینه سفارش قالب توجیه ندارد. ما بیش از 500 مدل قاب آماده یا جعبه پلاستیکی مدار، برای شما تامین می کنیم بدون این که هزینه قالب بپردازید! می توانید برای دریافت کاتالوگ بروز محصولات ما درخواست خود را از همینجا برای ما ارسال کنید تا کاتالوگ و قیمت های مناسب این قاب ها را ببینید.

 

با ما خدمات مونتاژ smd و تولید برد مرصا آشنا شوید: