طراحی مدار های الکترونیکی

طراحی مدار های الکترونیکی و ساخت آن برای بسیاری از افراد نوعی سرگرمی است. حس بی نظیری است وقتی برای اولین بار برد الکترونیکی را برق دار می‌کنید و به درستی عمل می‌کند. این ناشی از حس بوجود آوردن و خلقت یک محصول واقعی از یک ایده‌ی ذهنی است.

شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی


طراحی مدارهای الکترونیکی

شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی

اگر اطراف خود را کمی بادقت نگاه کنید متوجه خواهید شد که بیشتر تجهیزات اتاف شما نوعی محصول الکترونیکی است. حتی در ساده‌ترین محصولات مکانیکی هم می‌توان یک برد کوچک پیدا کرد.

اگر به الکترونیک علاقه‌مند هستید این علاقهمی‌تواند مهمترین دلیل برای ورود به دنیای الکترونیک باشد. الکترونیک صنعتی است که همیشه تقاضا برای آن وجود دارد. و به نوعی می‌توان آن را صنعتی تمام نشدنی نامید.

 

مراحل طراحی مدار و ساخت برد

برای استارت کار نیاز به هیچ مدرک دانشگاهی یا دوره‌ی تخصصی ندارید. با ساده‌ترین و کمترین اطلاعات نیز می‌توانید وارد دنیای الکترونیک شوید. مراحل ساخت یک برد الکترونیکی شامل موارد زیر می‌باشد؛

  • طراحی شماتیک مدارشرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی
  •  طراحی برد
  • تولید بردمدارچاپی
  • خرید قطعات
  • مونتاژ قطعات

شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی

اگر دانشجوی رشته‌ی الکترونیک هستید و تا به امروز نتوانسته‌اید اطلاعاتتان را عملی کنید. اگر فکر می‌کنید تولید یک مدار الکترونیکی پر هزینه است یا مونتاژ قطعات SMD آن به صورت دستی غیرممکن است؛ در اشتباه هستید! بهتر است کمی بیشتر در این موارد سرچ کنید یا برخی از مقالات سایت ما را ورق بزنید؛


آموزش طراحی مدارشرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی

اگر شما به طراحی برد الکترونیکی علاقه‌مند هستید؛ علاقه خود را نادیده نگیرید.  مهم نیست که شما مبتدی هستید یا کارشناسی ارشد الکترونیک ما در تلاشیم تا به شما دانش طراحی و ساخت یک محصول الکترونیکی را آموزش دهیم. لیست کامل مقالات علمی مرصا را می توانید در قسمت مجله علمی دنبال کنید.


برای آموزش ساخت پروژه های الکترونیک کلیک کنید


طراحی مدار شرکت مرصا :شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد الکترونیکی

شرکت مرصا ارائه دهنده خدمات طراحی مدار با تیمی جوان و با پشتکار تجربه‌ی خوبی در زمینه طراحی انواع بردهای الکترونیکی پیدا کرده است. ما صفر تا صد تولید محصولات الکترونیکی شما را بر عهده خواهیم گرفت. هدف ما افزایش سرعت چرخ‌های این صنعت است تا به کمک آن بتوانیم شاهد رشد میهن عزیزمان باشیم.


 

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.