طراحی برد دستگاه جوجه کشی

طراحی برد دستگاه جوجه کشی و خدمات تولید آن

یکی از جذاب ترین کاربردهای صنعت الکترونیک در محصولات حوزه دام وطیور است. که امروزه رونق فراوانی هم گرفته است. پرورش تخم انواع طیور یکی از صنایعی است که خواهان زیادی دارد. این مقاله به بیان شرح مختصری از محصولات الکترونیکی بکار گرفته شده در حوزه پرورش طیور می‌ پردازد. اگر شمانیز قصد راه اندازی یک تولیدی پرورش مرغ یا تخم مرغ را دارید و قصد تهیه محصولات الکترونیکی مورد نیاز در این حوزه را دارید مطالعه‌ی این مقاله راه رسیدن شما به محصول مدنظرتان را هموار خواهد کرد. در انتها نیز نگران تهیه این محصولات نباشید تیم فنی مرصا قابلیت طراحی انواع تجهیزات مدنظر شما و طراحی برد دستگاه جوجه کشی به صورت کاملا سفارشی را دارد.تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشی


چرا باید از دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید؟

تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشی

یک مرغ پس از تخم گذاری بر حسب غریزه ذاتی که خداوند در وجودش قرار داده است به هیچ وجه از لانه خارج نمی‌شود، روی تخم هایش می‌نشیند و دائما اقدام به جابجا کردن تخم هایش می‌کند. مادر بودن برای مرغ مسئولیت مهمی است که اگر ذره‌ای غفلت کند ممکن است یا تخم ها تبدیل به جوجه نشوند و یا جوجه‌های ناقص بدنیا بیایند.

در سیستم سنتی که زندگی حیوانات همچون انسان‌ها روال طبیعی خود را طی می‌کرد؛ زمان، فرصت ایجاد غریزه مادر شدن را به هر مرغی می‌داد. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش خودخواهی بشر این زمان را از حیوان گرفته است. جوجه های متولد شده از مرغ مادر، از نظر ژنتیکی گزینه ی مناسبی برای مادر شدن نیستند. و تنها گزینه‌ای که یک پرورش دهنده پیش رو دارد استفاده از تجهیزات الکترونیکی است.


طراحی برد دستگاه جوجه کشی

تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشیقیمت طراحی برد دستگاه جوجه کشی بسته به میزان تخم مرغی که درآن جای می‌گیرد و میزان پیشرفته بودن آن از 5 میلیون تومان شروع شده و با توجه به امکانات آن قیمتش افزایش می‌یابد.

هر چه دستگاه جوجه کشی شما پیشرفته‌تر باشد نیاز به حضور و رسیدگی شما کمتر خواهد شد. تاجایی که در بعضی از نمونه ها می‌توانید تخم مرغ‌ها را در دستگاه چیده و بعد از سه هفته جوجه تحویل بگیرید بدون هیچ دردسر و یا کار اضافه‌ای.


لازمه‌های طراحی دستگاه جوجه کشی

مهمترین پارامترهای یک دستگاه جوجه کشی که هنگام طراحی باید آن ها را با دقت بررسی نمود شامل موارد زیر می‌باشد؛

  • کنترل دما :تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشی

در طول مدت زمان نگهداری تخم مرغ ها  در دستگاه جوجه کش دما باید روی 99.5 درجه سانتیگراد ثابت بماند. تنها یک درجه بالاتر یا پایین تر از این دما منجر به رشد ناقص جنین  می‌شود.

  • کنترل رطوبت :

تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشیتخم مرغ ها در هر دوره از مرحله تبدیل شدنشان به تخم مرغ نیاز به میزان رطوبت مشخصی می باشند. این میزان رطوبت در دوره اول که 18 روز زمان می‌برد بین 40% تا 50% است. میزان رطوبت در روزهای پایانی جوجه ریزی 65% تا 75% می‌شود.

  • تهویه هوا

متخلخل بودن پوسته‌ی  تخم مرغ منجر به تنفس جنین داخل پوسته می‌شود. به طوری که به اکسیژن اجازه ورود داده و دی اکسید کربن از آن خارج می‌شود. در نتیجه یک دستگاه جوجه کشی باید دارای تهویه مطبوع جهت گردش هوا در محیط داخلی دستگاه باشد تا تنفس جنین به درستی صورت گیرد.

  • حرکت دادن تخم مرغ‌هاتولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشی

مرغ به صورت غریزی تخم‌های خود را دائم جابجا می‌کند. اکوسیستم تنظیم شده داخل یک تخم مرغ با تغییر مداوم موقعیت تخم مرغ در حالت تعادل نگه داشته می‌شود. انکوباتورهای پیشرفته اینکار را به صورت خودکار انجام می‌دهند.


دقت کنید که دستگاه جوجه کشی را باید در مکانی قرار دهید که کمترین میزان نوسان دما و رطوبت را در طول روز داشته باشد. مثل فضای زیرزمینی که پنجره رو به آفتاب نداشته باشد.


خدمات طراحی برد دستگاه جوجه کشی مرصا

تولید دستگاه جوجه کشی, شرکت طراحی مدار, طراحی PCB, طراحی برد, طراحی برد الکترونیکی, طراحی برد دستگاه جوجه کشی, طراحی دستگاه جوجه کشیشرکت مرصا با ارائه خدمات طراحی و تولید انواع محصولات حوزه کشاورزی و دامداری توانسته است به عنوان یکی از شرکت های فنی در حوزه محصولات الکترونیکی پرورش دام و طیور در بین مشتریان شناخته شود. هدف ما بومی سازی هر چه بیشتر محصولات الکترونیکی است تا علاوه بر رونق تولید داخلی، فعالان این حوزه بتوانند با قیمت مناسبتری نیازشان را برطرف نمایند.


چنانچه شما هم قصد طراحی برد دستگاه جوجه کشی را دارید می توانید با همکاران واحد فنی ما تماس بگیرید تا با بیان مشخصات مدنظرتان همکاران ما برآورد قیمت طراحی و تولید بردتان را انجام دهند.


 

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.