بهترین تولیدکننده pcb را انتخاب کنید

بهترین تولیدکننده pcb را چگونه پیدا کنیم؟

با افزایش تقاضا برای بکارگیری انواع تجهیزات الکترونیکی، این صنعت رشد غیرقابل وصفی در پیش گرفته است. کمتر کارآفرینی را می‌توان یافت که در ایده‌هایش جای پایی از این صنعت پیدا نشود. در همین راستا یکی از بزرگترین دغدغه‌های تولیدکنندگان این محصولات یافتن بهترین ارائه‌دهندگان خدمات تولید این محصولات شده است. یافتن بهترین تولیدکننده pcb که بتواند تمام نیازهای تولید محصول را پاسخگو باشد و یا مونتاژکاری که تجربه‌ی کافی در این حوزه را داشته باشد امر بسیار حیاتی است. ما در این مقاله به بیان نکاتی می‌پردازیم که شما را در یافتن بهترین‌ تولیدکننده pcb یاری نماید:تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکی


بهترین تولیدکننده pcb و تجربه تولید در صنعت

تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکییکی از نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند تا تولیدکننده pcb مناسب بردهای خود را بیابید سابقه‌ی آن تولیدکننده در صنعت شماست. با کمی پرس‌وجو از هم‌صنفان خود می‌توانید تولیدکننده‌هایی که در صنعت شما فعالتر هستند را شناسایی کنید. برای مثال اگر شما تولیدکننده محصولات روشنایی هستید با اولویت قیمت مناسب می‌توانید تولید کننده‌ای بیابید که به صورت تخصصی در تولید بردهای یک لایه و آلومینیومی فعالیت دارد.


کیفیت تولیدات بهترین تولیدکننده pcb

تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکیتولید بردهای الکترونیکی می‌تواند با سطح کیفی متفاوتی انجام شود و بردهای مدار چاپی مطابق با استانداردهای کیفی یکسانی تولید نشوند. بنابراین آگاهی از سطح استانداردهای کیفی تولیدکننده‌ای که انتخاب می‌کنید مهم است. اگرچه بخش مهمی از ارزیابی عملکرد در فرآیند طراحی و نمونه سازی بررسی می‌شود؛ اما دقت و استانداردهای تولید نیز نقش به سزایی در عملکرد برد خواهد داشت. میزان حساسیت برد شماست که تعیین می کند کدامی کلاس استاندارد IPC مناسب تولید برد شماست.


جهت کسب اطلاعات بیشتر از انواع استاندارد IPC کلیک کنید.


هزینه‌های تولید

تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکیقیمت یکی از اصلی‌ترین عوامل انتخاب تولید کننده pcb است. اما در نظر داشته باشید که قیمت الزاما با کیفیت مرتبط نیست. بخش عمده‌ای از هزینه‌ی تولید یک برد الکترونیکی به مواد اولیه‌ی آن بستگی دارد. تولیدکننده‌ای که بتواند مواد اولیه با قیمت مناسب‌تر پیدا کند مسلما قیمت‌های رقابتی‌تری به نسبت سایر همکارانش ارئه خواهد داد. از سوی دیگر روش تولید نیز می‌تواند قیمت تولید را تحت تاثیر قرار دهد. اینکه از چاپ سیلک برای تولید استفاده می‌شود یا چاپ لمینت؛ روش آبکاری هات ایر است یا آبکاری طلا و … هریک از این گزینه‌ها به نوعی بر قیمت تاثیرگذار است که باید در پیشنهادهای قیمت مورد توجه قرار گیرد.


سرعت تولید

تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکی

یکی از عوامل مهم در انتخاب یک شرکت تولید کننده برد الکترونیکی زمان تولید است. تولید بردهای الکترونیکی با توجه به پیچیدگی و تعدادشان از 1 روز تا 14 روز می توانند زمان ببرد. اگر شرایط فورس ماژوری برایتان پیش آمده که باید به سرعت سفارشی را تحویل مشتری‌تان بدهید بهتر است به دنبال تولید کنندگان تحویل فوری بگردید.

اگرچه اکثر تولیدکنندگان ایرانی در کمتر از 4-5 روز برد با چاپ سولدر و مارکاژ تحویل نمی‌دهند اما اگر از این پارامترها صرفه نظر کنید احتمالا بتوانید از پس این شرایط بربیایید.


کمترین مقدار سفارش گذاری

تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکی

شرکت‌های تولید بردهای الکترونیکی باتوجه به تجهیزات خطوط تولید خود حداقل‌هایی را برای سفارش گذاری مشخص کرده‌اند. این حداقل‌ها منجر به بهینه‌سازی هزینه‌های تولید این شرکت‌ها می‌شود. اگر تیراژ تولیدی بردهایتان بیش از 10مترمربع است پیشنهاد می‌کنم حتما به دنبال تولیدکننده‌ای با تجهیزات به‌روز و پیشرفته تر باشید چو با زمان تولید کمتری می‌توانند سفارشاتتان را آماده کنند. چنین تولیدکنندگانی به سختی تعداد کمتر از دومترمربع را قبول می‌کنند.


برای اطلاع از پارامترهای اصلی انتخاب تولید کننده pcb کلیک کنید


مرصا یکی از بهترین تولیدکننده pcb در ایران
تولید PCB, تولید برد مدار چاپی, چاپ pcb, قیمت pcb, قیمت برد الکترونیکی

شرکت مرصا با دارابودن تجربه و تخصص کافی در زمینه تولید انواع بردهای الکترونیکی به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان pcb در ایران شناخته شده است.

البته هدف مرصا ارائه خدمات صفر تا صدی طراحی و تولید یک محصول الکترونیکی بوده است و در همین راستا تمامی خدمات مربوط به تولید یک محصول الکترونیکی من جمله طراحی برد، چاپ pcb و مونتاژ smd و dip را ارائه می نماید.

جهت کسب اطلاعات در هریک از این حوزه‌ها با ما تماس بگیرید.


 

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.