استانداردهای IPC مونتاژ برد

رعایت کردن استانداردهای IPC مونتاژ برد

چه چیزی باعث می شود تا یک شرکت مونتاژ بتواند خدمات مونتاژ را با بالاترین سطح کیفی ارائه دهد؟ مسلما بهترین جواب این سئوال؛ رعایت استانداردهای IPC مونتاژ برد است.

فرآیند مونتاژ برد از آن جهت فرایند پیچیده ای می شود که تنها در مرحله مونتاژ می توان هم از سلامت pcb اطمینان حاصل کرد و هم از سلامت قطعات خریداری شده. و این تنها در زمانی امکان پذیر می شود که یک برد به طور کامل مونتاژ شود و با تست از صحت عملکرد pcb و قطعات اطمینان حاصل کنید.

استانداردهای IPC  برای تمام پروسه ی تولید یک محصول الکترونیکی قابل اجراست.  در این مقاله ما به بررسی استانداردهای IPC مونتاژ برد می پردازیم. که این استاندارد می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب قطعات مناسب محصول شما باشد تا به کیفیت مطلوب خود در بلندمدت برسید.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


مروری بر اصول اولیه استانداردهای IPC مونتاژ برد

#استانداردهای سطح یک

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برددر این سطح از استاندارد؛ کمترین میزان شک و تردید در خصوص وجود نقص احتمالی در طراحی وجود دارد. این سطح از استانداردهای IPC مونتاژ برد برای بردهایی است که باید با کمترین قیمت ممکن تولید شوند تا تولیدشان توجیه اقتصادی داشته باشد. برای مثال برد موجود در یک اسباب بازی ارزان قیمت که در یک قاب پلاستیکی به صورت مخفی در داخل آن قرار می گیرد؛ نیاز به چاپ سبز یا تکنوژی تولید آنچنانی ندارد.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردبنابراین کیفیت برد در لوازم ارزان قیمت می تواند پایین تر از سطح توقع صنعت باشد و به طبع این انتظار وجود ندارد که  یک اسباب بازی ده ها سال عمر کند. ساخت برد الکترونیکی با کیفیت، قیمت بالاتری دارد و اگر شما میخواهید یک محصول با کیفیت تولید کنید نمی توانید آن را به عنوان یک محصول ارزان قیمت به بازار عرضه کنید.


#استانداردهای سطح دو

استانداردهای IPC سطح دو یکی از متداول ترین استانداردهای IPC مونتاژ برد است. که نه بسیار سختگیرانه است که هزینه های تولید را از توجیه خارج کند و نه از کیفیت کار می زند. بسیاری از مونتاژکاران این سطح استانداردها را به عنوان استانداردهای خود مدنظر قرار می دهند.

ازجمله استانداردهای IPC مونتاژ برد سطح دو  می توان به حداقال اندازه سوراخ های برد یا حداقل فاصله های مسیر با مسیر، سوراخ با مسیر، پد یک قطعه با پد قطعه مجاور، سوراخ یک قطعه با سوراخ قطعه مجاور، ابعاد شیت بندی، نحوه شیت بندی و … اشاره کرد.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

برای کسب اطلاع از استانداردهای IPC مونتاژ برد مرصا کلیک کنید.


#استانداردهای سطح سه

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برداین سطح از استانداردهای IPC کاملترین و با دقت ترین سطح استانداردها برای چاپ pcb و مونتاژ برد است. اگر شما جز آن دسته تولیدکنندگانی هستید که کیفیت مهمترین مزیت رقابتی محصول شماست باید استانداردهای سطح سه را برای داشتن تولیداتی با کیفیت و درجه یک رعایت کنید.

استانداردهای سطح سه به محصولاتی تعلق می گیرند که از نظر قیمتی با محدودیت های محصولات رقابتی برخوردار نیستند. از آنجا که این محصولات باید بدون هیچ عیب و نقصی در اختیار مشتری قرار گیرد؛ زمان بیشتری صرف کنترل کیفی آن می شود.


یادگیری استانداردهای IPC مونتاژ برد

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردارائه دهندگان خدمات تولید محصولات الکترونیکی با برگزاری دوره های آموزشی به آگاه سازی مشتریان خود از استانداردهای IPC اقدام می کنند. این استانداردها تنها برای تولیدکنندگان محصول نیست بلکه تک تک ارائه دهندگان بخشی از خدمات تولید نیز باید به این استانداردها مسلط باشند.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردبسیاری از ارائه دهندگان خدمات مونتاژ برد علاوه بر استانداردهای IPC، استانداردها و معیارهایی شخصی نیز برای خدمات خود دارند که قبل از ثبت سفارش به مشتریان خود اعلام می کنند و تنها بر طبق همان دستورالعمل ها ثبت سفارش می کنند. اگرچه در اغلب موارد رعایت استانداردهای IPC مونتاژ برد کافی خواهد بودد؛ اما بهتر است که قبل از سفارش از استانداردهای تولیدکننده ی خود اطلاع پیدا کنید.


مرصا ارائه دهنده ی خدمات مونتاژ بر اساس استانداردهای IPC

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردیک تفاوت بین تولیدکننده محصول نهایی و ارائه دهنده خدمات تولید یک محصول وجود دارد و آن، تفاوت بین خدمتی که ارائه می دهند و آنچه که تولید می شود است. بنابراین حتی اگر شما به عنوان یک تولیدکننده تمامی استانداردهای IPC را رعایت کنید؛ در حالیکه استانداردهای مونتاژ کار شما در حد سطح یک ، استانداردهای IPC است، به نتیجه ای که مدنظرتان است هیچگاه نخواهید رسید.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

شرکت مرصا ارائه دهنده خدمات مونتاژ بردهای الکترونیکی SMD و DIP بارعایت استانداردهای سختگیرانه همواره در تلاش برای افزایش کیفیت تولیدات خود است. شما می توانید؛

جهت کسب اطلاع بیشتر از قیمت ها و استانداردهای مونتاژ شرکت مرصا کلیک کنید.


 

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.