قیمت مونتاژ دستی و مونتاژ اتومات

مونتاژ اتومات یا مونتاژ دستی؛ چه زمانی به مونتاژ دستی نیازمندیم؟

تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی معتقدند مونتاژ اتومات با استفاده از دستگاه ها و تکنولوژی های مدرن درصد خطای فرآیند مونتاژ را کاهش می دهند. مونتاژ اتومات روش مطمئن تری برای مونتاژ قطعات بر روی بردهای الکترونیکی در تیراژ بالا است. اما این روش همیشه به صرفه ترین روش نخواهد بود. گاهی قیمت مونتاژ دستی منطقی تر و به صرفه تر از مونتاژ اتومات می شود. در ادامه به بررسی شرایطی می پردازیم که قیمت مونتاژ دستی بصرفه تر از مونتاژ اتومات می شود.سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


 جهت آموزش روش مونتاژ قطعات الکترونیکی به صورت دستی کلیک کنید.


#مونتاژ دستی بردهایی با تعداد کم

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود قیمت مونتاژ اتومات از توجیه خارج شود و تولید کننده مونتاژ دستی را به اتومات ترجیح دهد کم بودن تعداد بردهای الکترونیکی است. تقریبا تمامی بردهای که واحد R&D شرکت های تولیدکننده محصولات الکترونیکی طراحی می کنند در مرحله ی اول نمونه سازی آنها در تعداد کم انجام می شود و در این حالت مونتاژ دستی روش مناسب تری نسبت به مونتاژ اتومات خواهد بود.


#مونتاژ دستی قطعات با حساسیت بالا

  • سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردیکی دیگر از عواملی که باعث می شود تولیدکنندگان به مونتاژ دستی روی آورند، استفاده از قطعات حساس است. برخی قطعات الکترونیکی، دمای ذوب پایینی دارند و تحمل دمای کوره را ندارند. لازمه ی مونتاژ اتومات این قطعات تنظیمات مجدد دستگاه oven است که پروسه ای زمان بر است.
  • مورد دیگری که می تواند مونتاژ اتومات را با مشکل روبرو سازد وجود قطعاتی با اشکال خاص است که می تواند فرآیند مونتاژ را دچار مشکل سازسفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردد. بنابراین  برای مونتاژ این گونه قطعات باید از یک مونتاژکار حرفه ای استفاده کرد.
  • یکی دیگر از مواردی که مونتاژ دستی را  به مونتاژ اتومات ارجح می سازد نحوه بسته بندی قطعات است. اگر قطعات به صورت فله یا در بسته بندی های غیر استاندارد و یا بسیار قدیمی و تاریخ گذشته باشد؛ قطعات را نمیتوان با دستگاه و بصورت اتومات مونتاژ نمود و مونتاژ باید به صورت دستی انجام شود .

#مونتاژ دستی در زمان تست و عیب یابی

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردبه طور معمول مونتاژ دستی خطای بیشتری به نسبت مونتاژ اتومات دارد. این مهمترین عاملی است که باعث می شود تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی تمایل بیشتری به استفاده از دستگاه های اتومات برای مونتاژ بردهای خود داشته باشند. با این حال در مونتاژ اتومات بردهای الکترونیکی نیز با خطا مواجه خواهیم شد که رفع این خطاها نیز نیازمند یک مونتاژ کار حرفه ای است که بتواند به صورت دستی این خطاها را برطرف سازد. به عنوان مثال پس از مونتاژ اتومات ممکن است میزان قلع بعضی قطعات کمتر از میزان استاندارد باشد در این حالت شارژ قلع به صورت دستی انجام می شود.


رعایت استانداردهای مونتاژ دستی :

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برددر مونتاژ دستی  باید قطعات را به طور دقیق سر جای خود قرار دهید و مونتاژ به صورت دستی هم باید از استاندارد های مونتاژ پیروی کنید و میتوانید  با رعایت استاندارد ها کیفیت مونتاژ را به صورت دستی بالا ببرید تا مشتریان اطمینان از کیفیت بردها در سفارشات کم هم حاصل کنند .


جهت اطلاع از استانداردهای مونتاژ smd قبل از تولید کلیک کنید .


خدمات مونتاژ برد شرکت مرصا :

شرکت دانش بنیان مرصا در زمینه ی خدمات تولید برق و الکترونیک فعالیت دارد.  متخصصان جوان مرصا همگی سعی در پیشرفت روند تولید محصولات و تسهیل این فرآیند برای تولیدکنندگان ایرانی دارند. خدمات شرکت مرصا شامل انجام صفر تا صد سفارشات مربوط به محصولات الکترونیکی مدنظر مشتریانش، شامل فرآیند طراحی بردهای الکترونبکی، چاپ انواع PCB و مونتاژ SMD و DIP با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا است. ما خود را در قبال هزینه و زمان مشتریانمان مسئول می دانیم و همیشه تلاش ما در راستای افزایش کیفیت همراه با کاهش زمان تولید است.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


جهت استعلام قیمت مونتاژ دستی ، اتومات و ثبت سفارش کلیک کنید.


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.