کاهش قیمت مونتاژ برد بدون کاهش کیفیت

مونتاژ مرصا

 راه های موثر برای کاهش قیمت مونتاژ برد بدون کاهش کیفیت

بسیاری از مهندسین، به ویژه تازه کارها، سؤالاتی را مطرح می کنند مانند اینکه «از کجا ارزان ترین خدمات مونتاژ SMD را پیدا کنیم؟» یا “چگونه قیمت مونتاژ برد را کاهش دهیم؟” اما در واقع باید این موضوع را به یاد داشت که خدمات مونتاژ ارزانتر ممکن است با کاهش کیفیت مونتاژ برد، صورت گیرد.

اگر چه مونتاژکاران همواره به دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه های مونتاژ به منظور رونق بیشتر کسب و کار خود هستند. اما به شدت توصیه می کنیم همواره به دنبال مونتاژکاری باشید که بهترین ها را بین کیفیت مونتاژ، خدمات مشتری و هزینه های مونتاژ ارائه می دهد.

البته راهکارهایی وجود دارد که با بکارگیری این راهکارها می توانید با تسهیل پروسه ی مونتاژ بهکاهش قیمت مونتلاژ برد خود کمک کنید. در ادامه به بیان راهکارهایی برای کاهش قیمت مونتاژ بردهای شما می پردازیم.

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد


 #بهینه سازی در مرحله ی طراحی برد

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برداولین گام کاهش قیمت مونتاژ برد الکترونیکی شما قبل از ورود به مرحله ی تولید و در مرحله ی طراحی برداشته می شود. DFM یا قوانین طراحی مناسب تولید انبوه شامل تکنیک هایی است که به شما کمک می کند با بکارگیری آنها هزینه های تولید برد الکترونیکی خود را کاهش دهید. پس بهتر است قبل از هر کاری در مورد DFM مطالعه ای داشته باشید.

بعضی از تکنیک های DFM:

برای کاهش هزینه تولید برد الکترونیکی خود، از چاپ pcb گرفته تا مونتاژ، می توانید اقداماتی انجام دهید که به کاهش هزینه های تولید برد الکترونیکی شما کمک کند. این تکنیک ها شامل موارد زیر است:


برای مطالعه بیشتر در باره قیمت مدارچاپی و عوامل موثر بر آن کلیک کنید


  • تعداد لایه ها

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردطراحان بردهای الکترونیکی باید همواره این موضوع را مدنظر قرار دهند که افزایش تعداد لایه های برد اگرچه کار آنها را آسانتر خواهد ساخت؛ اما در نهایت منجر به افزایش هزینه های آنها نیز می شود. در نتیجه تا جای ممکن از افزایش تعداد لایه ای برد خود جلوگیری کنید. این صرفه جویی نه تنها هزینه های مونتاژ بردهای شما را کاهش خواهد داد که هزینه ی چاپ برد شما را نیز به شدت کاهش می دهد.

  • تعداد via ها :

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردوایاها شامل via ها بین دو لایه یا via بین چندلایه ، نقش کلیدی در ایجاد ارتباط داخلی در یک مدار را ایفا می کنند. به طور کلی، viaها بیشترشود، قیمت مونتاژ برد ببشتر ترمیشود و هرچه قطر viaها کوچکتر بردها ، گرانتر خواهد بود. بنابراین، شما باید با دقت تعدادی via ها را برای کاهش هزینه PCB های ابتدایی را بررسی کنید، در عین حال که عملکرد کافی را تضمین کنند.

  • اندازه و شکل برد

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردمهندسان باید در هنگام طراحی یک مدار الکترونیکی علاوه بر رعایت نکات فنی به نکات کاربردی نیز توجه داشته باشند. یکی از این نکات کاربردی ابعاد برد است که در هنگام طراحی مدار باید مطابق استانداردهای مورد نیاز دستگاه pick & place باشد. شیت بندی بردهای الکترونیکی باید مطابق قوانین IPC انجام شود تا بردها پس از تولید قابلیت مونتاژ اتومات را داشته باشند.
نکته ی دیگری که به شدت می تواند در قیمت تولید تاثیرگذار باشد شکل برد است. شکل های مربع و مستطیل به دلیل راحتتر بودن شرایط برش کمترین میزان هزینه را به خود اختصاص می دهند.

  • پوشش نهایی سطح برد

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

پوشش نهایی سطح برد که برای جلوگیری از اکسیداسیون بردها، صورت می گیرد کمک می کند تا قابلیت قلع پذیری افزایش یافته و منجر به بهبود عملکرد الکتریکی برد شما شود.

انواع مختلف پوشش سطح برد همچون هات ایر، آبکاری طلا، پوشش قلع و سرب و … دارای مزایا و معایب متفاوتی هستند، شما باید بهترین نوع پوشش سطح را بر اساس نیاز محصول خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید این انتخاب می تواند بر قیمت مونتاژ برد شما اثرگذار بوده و قیمت را کاهش و یا افزایش دهد.


#انتخاب یک مونتاژکار قابل اطمینان، حرفه ای و با دستمزد مناسب

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردتقریبا تمام ارائه دهندگان خدمات مونتاژ برد اظهار می کنند که مقرون به صرفه ترین خدمات را ارائه می دهند، اما مسلما این همه ی حقیقت نیست. پیشنهاد می کنیم  از طریق اینترنت، مجلات یا نمایشگاه ها، تحقیقاتی در مورد مونتاژکاران مختلف انجام دهید. و لیستی از مونتاژکاران تهیه کنید. سپس باید به بررسی قابلیت اطمینان این افراد بپردازید. که در ادامه به بیان برخی از این پارامترها می پردازیم؛

1. استانداردهای مونتاژ :

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردیکی از مهمترین عواملی که می تواند قابلیت اطمینان یک مونتاژکار را نشان دهد استانداردهایی است که در خدمات خود از آنها پیروی می کند. هرچه این استانداردها سختگیرانه تر باشد می تواند نشان دهنده ی دقت مونتاژ کار باشد. استانداردهای مونتاژ بردهای الکترونیکی در قالب استانداردهای IPC دنبال می شود. که مونتاژکاران حرفه ای به شدت به این استانداردها در کار خود پایبند هستند.


برای کسب اطلاع از استانداردهای مونتاژ SMD  کلیک کنید 


2. تجهیزات مونتاژ

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد از آنجا که استفاده از قطعات SMD در طراحی بردهای الکترونیکی در سالهای اخیر رونق گرفته است و در گذشته بیشتر تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی از قطعات dip استفاده می کرده اند؛ بسیاری از مونتاژکاران با سابقه کار خود را با مونتاژ دستی بردهای الکترونیکی آغاز کرده اند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی SMT طراحان به استفاده از قطعات smd در طراحی بردهای الکترونیکی خود روی آورده اند.

تکنولوژی SMT به سرعت غیر قابل باوری در حال رشد و پیشروی است و تجهیزات آن هر روز با قابلیت های جدیدتری به بازار عرضه می شوند. به روز بودن تجهیزات مونتاژ یکی از مهمترین عواملی است که باید در انتخاب مونتاژکار درنظر بگیرید. هرچه تجهیزات جدیدتر باشند سرعت مونتاژ بالاتر و هزینه های پایین تری خواهند داشت.

3. مونتاژکارانی با قابلیت تامین برد و قطعات

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ برد

تجربه نشان داده است؛ روابط گسسته در فرآیند تولید برد الکترونیکی منجر به اتلاف سرمایه و زمان زیادی خواهد شد. برای حفظ این سرمایه و زمان، توصیه ی ما همکاری با آن دسته از مونتاژکارانی است که خدمات تامین قطعات را نیز ارائه می دهند. به این ترتیب، شما می توانید به طور کامل تمرکز خود را بر فرآیند بازاریابی و فروش محصول بگذارید.

البته توجه داشته باشید به غیر از این موارد، هنگام انتخاب یک مونتاژکار باید، زمان تحویل، قیمت، قابلیت های تولید، حداقل میزان سفارش و سایر موارد را مورد توجه قرار دهید.


شرکت مرصا ارائه دهنده ی خدمات مونتاژ برد الکترونیکی

سفارش مونتاژ برد, شرکت مونتاژ برد, قیمت مونتاژ dip, قیمت مونتاژ smd, قیمت مونتاژ برد, مونتاژ اتومات, مونتاژ بردشرکت مرصا در زمینه ی طراحی و تولید انواع بردهای الکترونیکی فعالیت می کند. تلاش مرصا ارائه ی کامل خدمات تولید محصولات الکترونیکی به فعالان این صنعت است. در این راستا تمام تلاش مرصا افزایش کیفیت و کاهش هزینه های جانبی به منظور کاهش هزینه های تولید است.

راهکار ما برای کاهش هزینه های تولید پیروی از استانداردهای سختگیرانه IPC است که می تواند با افزایش سرعت چروسه ی تولید به کاهش قیمت مونتاژ برد منجر شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانید با همکاران واحد تولید مرصا تماس حاصل فرمایید.


جهت ثبت سفارش مونتاژ بردهای الکترونیکی شرکت مرصا کلیک کنید .


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.