قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی

تولید برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی

بخش اول؛ هزینه ها و قیمت طراحی برد الکترونیکی ، قاب و بسته بندی محصول

قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیهزینه ها و قیمت طراحی برد الکترونیکی و قیمت طراحی قاب پلاستیکی یکی از مهم ترین مباحثی است که تولیدکنندگان صنایع برق و الکترونیک باید به آن  توجه لازم را داشته باشند تا بتوانند سرمایه خود را به درستی در این صنعت به کار گیرند. طراحی هر محصول الکترونیکی سه بخش را شامل می شود؛

 • طراحی و مونتاژ برد الکترونیکی
 • طراحی قاب پلاستیکی و نمونه سازی
 • طراحی بسته بندی

در ادامه به تشریح هزینه های هر بخش می پردازیم؛


هزینه ها و قیمت طراحی برد الکترونیکی، چاپ و مونتاژ

از آنجایی که برد الکترونیکی محصول شما معمولا پیچیده ترین و گرانترین بخش محصول نهایی خواهد بود. پس باید به درستی قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیقیمت طراحی برد الکترونیکی و تمام هزینه های مربوط به آن را قبل از ورود به مرحله تولید بررسی نمایید. و نمونه ی اولیه این بخش خود به دو قسمت تقسیم می شود؛

 • طراحی و چاپ PCB
 • مونتاژ قطعات SMD وDIP

 

قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیبرای اطلاع از قیمت طراحی برد الکترونیکی لازم است ابتدا اطلاعاتی راجع به آن داشته باشید؛

PCB یا برد مدار چاپی در واقع صفحه ای است که نقشه و اتصالات برد شما بر روی آن چاپ می شود. هزینه تولید و چاپ PCB (برد مدار چاپی) با توجه به ابعاد و تعداد لایه های آن محاسبه می شود. هرچه طرح شما پیچیده تر باشد تعداد لایه های آن بیشتر خواهد شد.(جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات مربوط به تولید PCB چند لایه را مطالعه کنید.) به طور کلی افزایش تعداد لایه ها منجر به کاهش ابعاد pcb  شما خواهد شد.


همچنین استفاده از تکنولوژی های جدید مثل پد هایBlind یا پد های Buried ابعاد برد شما را کاهش می دهد البته توجه داشته باشید که هرچه برد الکترونیکی شما پیچیده تر شود هزینه ی تولید آن نیز قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیافزایش می یابد. استفاده از این تکنولوژی ها حتی می تواند منجر به دوبرابر شدن هزینه تولید نمونه اولیه محصول شما شود. لذا در اغلب موارد توصیه می شود صرفا از پد های معمول Through hole در طراحی خود استفاده کنید.

 


قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیقیمت تولید pcb:

استعلام قیمت تولید PCB بر حسب سانتی متر مربع بوده و قیمت تولید انبوه آن به ازای هر سانت از 20 تومان برای برد های ساده شروع شده و برای برد های چند لایه و پیچیده تا سانتی 200 تومان افزایش می یابد. (قیمت های سال 1395).


قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیتوجه؛

همیشه باید ابتدا تعداد محدودی برد تولید کنید و پس از اطمینان از نبود مشکل در طراحی و یا فرآیند مونتاژ اقدام به تولید انبوه کنید. برای مثال ممکن است در PCB سوراخ پایه یکی از قطعات برای آن اندازه نبوده و کمی بزرگتر باشد، در این صورت با قرار دادن PCB در وان قلع، قطعه از سطح برد جدا شده و به درستی لحیم کاری نمی شود. پس بهتر است حتی نمونه اولیه خود را هم دستی مونتاژ نکنید و به کمک ماشین آلات، مونتاژ را انجام دهید تا از درستی روند کار در تولید انبوه اطمینان حاصل کنید.

هر چه در مرحله طراحی زمان بیشتری برای طراحی شماتیک و PCB صرف کنید هزینه های طراحی افزایش می یابد اما با یک طراحی خوب و بهینه می توانید در هزینه های تولید خود صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید. پس سعی کنید در صرف هزینه زمان و مالی در این بخش کم نگذارید.


قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیبرای اطلاع دقیق از هزینه ها و قیمت طراحی برد الکترونیکی رو دکمه رو به رو کلیک کنید.قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکی


هزینه ها و قیمت طراحی قاب پلاستیکی

قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیبخش دیگری از هزینه محصول شما که مهم است هزینه ها و قیمت طراحی قاب پلاستیکی یا بدنه محصول شماست است طراحی سه بعدی قاب بخشی از هزینه های این بخش را به خود اختصاص می دهد. باتوجه به میزان اهمیت ظاهر کالای شما برای مصرف کننده نهایی، هزینه ها و قیمت طراحی قاب پلاستیکی قابل تغییر است. محصول شما ممکن است قطعات مکانیکی و متحرک داشته باشد که این قابلیت ها منجر به افزوده شدن هزینه ها و قیمت قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکیطراحی قاب پلاستیکی ، طراحی مکانیکی و نمونه سازی به هزینه این بخش می شود.

شما می توانید نمونه اولیه قاب یا بدنه محصول خود را با استفاده از پرینترهای(چاپگر) سه بعدی 3D بسازید. استفاده از این تکنولوژی، هزینه  ی تولید نمونه اولیه از بدنه یا قاب محصول شما را کاهش می دهد. اگر شما دائما در حال ارائه ایده و محصولات جدید هستید خرید یک پرینتر سه بعدی استراتژی بسیار خوبی در کاهش هزینه های اولیه شما خواهد بود.

برای بعضی از محصولات انتخاب تکنولوژی CNC بهتر از پرینترهای سه بعدی است. برخلاف پرینترهای سه بعدی که با افزودن مواد اولیه محصول را می سازند، دستگاه CNC با برش مواد اولیه به ساخت نمونه قاب محصول می پردازد و به جای افزودن مواد اولیه با برش زدن یک بلوک جامد همچون مجسمه سازی نمونه مورد نظر را می سازند.


قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکی

مزیت CNC نسیت به 3D پرینتر :

مزیت اصلی CNC نسبت به چاپگرهای سه بعدی، این است که می توان به کمک قالب های تزریق پلاستیک قاب هایی با شکل ظاهری بهتر و مقاوم تر تولید کرد.اما از طرف دیگر پرینتر های سه بعدی قابلیت ایجاد اشکال بسیار پیچیده ای را دارند که امکان تولید آنها به کمک دستگاه های تزریق پلاستیک نیست. پس توجه کنید هر طرحی که در نمونه اولیه به کمک پرینتر سه بعدی ساخته باشید الزاما قابل تولید انبوه با دستگاه های تولید قالب نیست و طراح CAD شما باید شناخت خوبی از محدودیت های قالب های تزریق پلاستیک داشته باشد.


طراحی بسته بندی نهایی

قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکی

بسیاری از تولیدکنندگان از میزان اهمیت بسته بندی نهایی غافل هستند. این بی توجهی عواقب بدی را به دنبال دارد. تنها در مواردی که برنامه ی فروش شما شامل فروش اینترنتی یا فروش به مشتریان صنعتی است این مورد کم اهمیت می شود. ولی در سایر موارد بسته بندی نهایی به اندازه ی خود محصول اهمیت پیدا می کند. شما ممکن است بهترین محصول دنیا را داشته باشید اما اگر بسته بندی آن این را نگوید، هیچکس آن را نمی خرد و یادتان باشد که هیچ چیز مهمتر از فروش نیست!


به طور کلی دو نوع بسته بندی برای لوازم الکترونیکی وجود دارد ؛قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکی

 • بسته بندی پلاستیکی پرس شده
 • جعبه های مقوایی

بسته بندی پلاستیکی برای محصولات کوچکتر  مناسب هستند. و جعبه ها مناسب بسته بندی محصولات بزرگتر هستند.

قیمت برد الکترونیکی, قیمت طراحی برد الکترونیکی و قاب پلاستیکی, قیمت قاب پلاستیکی, هزینه های تولید برد الکترونیکی

هردو نوع بسته بندی (پلاستیکی و جعبه) شامل دو قسمت هستند؛

 • بدنه ای برای نگهداری و محافظت از محصول
 • بخشی برای تبلیغات و محل برند محصول

برای تهیه بسته بندی پلاستیکی پرس شده ابتدا با استفاده از نرم افزارهای طراحی 3D و با توجه به ابعاد محصول، نمونه مورد نظر طراحی می شود سپس اقدام به خرید قالب بسته بندی می نمایید. اگر قالب های آماده مناسب کار شما نیز موجود باشد استفاده از آنها بسیار مقرون به صرفه است. برای بخش تبلیغاتی بسته بندی پلاستیکی نیز معمولا از برگه های تبلیغاتی پرینت شده درون این بسته بندی ها استفاده می کنند.

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.

5 پاسخ
 1. سعید گفته:

  عرض ادب.بنده میخوام یه برد الکترونیکی تولید کنم خواستم بدونم هزینه تولید و مونتاژ این برد چقدر در میاد که ایا به صرفه هست یا نه و با قیمت نمونه خارجی قابل رقابت هست یا که خیر.اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم‌.

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام وقت بخیر
   لطفا فایل طراحی از طریق تلگرام به شماره زیر ارسال کنید
   09215285387

   پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام وقت بخیر
   برای استعلام قیمت لطف کنید از طریق تلگرام درخواستتون ارسال کنید
   09215285387

   پاسخ
   • مسعود عسکری گفته:

    با عرض سلام وخسته نباشیدعرض کنم یک برد الکتریکی میخواستم شما زحمتش رو بکشید قبل از مونتاژ آن میخواستم قیمتش رو بدانم و چگونه می‌توان عکسی از نمونه اش برایتان ارسال کنم اگر راهنمای کنید ممنون میشم با تشکر

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *