3 برند برتر دستگاه مونتاژ SMD

3 برند برتر دستگاه مونتاژ SMD

معرفی 3 برند برتر تولیدکننده دستگاه مونتاژ SMD

ما در این مقاله قصد داریم 3 برند برتر دستگاه مونتاژ SMD را بررسی کنیم و بهترین شرکت های تولید کننده انواع Surface Mount Technology Machine یا ماشین های مونتاژ قطعات SMD را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا در هنگام تهیه و خرید دستگاه مونتاژ راحت تر و دقیق تر خرید کنید.

برند Mycronic اولین تولید کننده ماشین مونتاژ SMD در این لیست است. این شرکت یکی از بهترین تولید کنندگان این تجهیزات است که بر تولید، توزیع و مدیریت ماشین های Pick-and-Place پیچیده تمرکز دارد.


شرکت مایکرونیک | Mycronic SMT Machines

Mycronic (مایکرونیک) اولین برند برتر دستگاه مونتاژ SMD

MY300 برجسته ترین دستگاه مونتاژ SMD است که توسط مایکرونیک تولید می شود. اپراتور با این دستگاه Pick-and-Place می تواند در فضای کاری کمتر، سطح برد بیشتری برای مونتاژ در اختیار داشته باشد.

ویژگی های ماشین آلات مونتاژ SMD مایکرونیک

دستگاه های تولید شده توسط شرکت مایکرونیک از نظر نرم افزاری و دقت در مدیریت قطعات بسیار قدرتمند می باشند.

مجموعه نرم افزاری قوی

دستگاه مونتاژ SMD مایکرونیک به همراه یک مجموعه نرم افزاری بسیار عالی ساخته و ارائه می شود که هم کاربرپسند (User-Friendly) و هم جامع و قدرتمند است.

ارتباط بسیار خوب بین این نرم افزار و ماشین مونتاژ SMD منجر شده تا دسترسی و عملکرد اپراتورها، برنامه ریزان و مهندسین دستگاه بهبود یابد و همچنین مدیریت موجودی قطعات بسیار آسان شود. اطلاعات عملکردی دستگاه مدام در حال به روز رسانی است و همین مطلب کمکی بسیاری به مدیریت هر چه بهتر دستگاه می نماید.

مدیریت دقیق قطعات

با این دستگاه شما نیازی ندارید برای مدیریت قطعات در پروژه های پیچیده، وقت بسیار زیادی بگذارید. ویژگی مدیریت دقیق دستگاه مونتاژ SMD مایکرونیک به شما کمک می کند تا از مشکلاتی مانند اتمام قطعات، نصب قطعه اشتباه و غیره که باعث وقفه و توقف در خط تولید می شوند اجتناب کنید.

با این ابزارهای قدرتمندی که این برند در اختیار شما قرار می دهد با خیال راحت و مدیریت آسان می توانید تمام طول روز خط تولید خود را در حال کار نگه دارید.


برند جوکی | یکی از برندهای برتر ماشین های مونتاژ SMD | JUKI

JUKI Automation Systems (سیستم اتوماسیون جوکی)

جوکی (JUKI) یکی از 3 برند برتر دستگاه مونتاژ SMD می باشد. این شرکت سال هاست در این زمینه فعالیت می کند از این رو در موقعیتی قرار گرفته است که بهتر می تواند دستگاه مونتاژ SMD مطلوب شما را ارائه دهد.

اجازه بدید تا جایی که مربوط به ماشین مونتاژ SMD است، بیشتر در مورد برند جوکی وارد جزییات شویم. شرکت جوکی پورتفولیو بزرگ و نمونه کارهای بیشماری در این زمینه دارد و عمده شهرت خود را نیز به همین دلیل بدست آورده است. این برند انواع دستگاه مونتاژ را برای شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ تولید می کند.

عملکرد ماشین های JUKI

در کیفیت عملکرد ماشین های مونتاژ جوکی هیچ شکی نیست چرا که جوکی در مورد کیفیت تولید و عملکرد دستگاه های Pick-and-Place خود بسیار سخت گیر است.

دقت در نصب قطعات

دستگاه های مونتاژ SMD به گونه ای طراحی شده اند که در نصب و قرار دادن قطعات در محل خود بر روی PCB (برد مدار چاپی) بسیار با دقت عمل می کنند و خطای بسیار پایینی دارند.


DDM Novastar | تولید کننده دستگاه های مونتاژ قطعات SMD

DDM Novastar (دی دی ام نوا استار)

این برند نیز یکی دیگر از رهبران تکنولوژی نصب سطحی (Surface Mount Technology) است. دستگاه های تولیدی این شرکت هم مناسب سیستم های دستی است و هم سیستم های اتوماتیک. این شرکت تا کنون توانسته بیش از 26,000 ماشین مونتاژ SMD تولید کند و به فروش برساند و همچنین رضایت کامل مشتریان خود را بدست آورد.

DDM Novastar بیشتر دستگاه های Pick-and-Place خود را در مقیاس کاری متوسط رو به پایین طراحی می کند و می سازد. در کنار این می توان به قابل اعتماد بودن، کاربری آسان، راه اندازی سریع و قیمت معقول محصولات این برند اشاره کرد.

در زیر برخی از علت های اینکه چرا برخی از مهندسین و اپراتورها، ماشین های مونتاژ SMD برند DDM Novastar را انتخاب می کنند ذکر شده است.

مدل های متنوع دستگاه مونتاژ SMD

یکی از دلایل علاقه خریداران و اپراتورها به این برند، وجود طیف گسترده ای از انتخاب ها برای ماشین مونتاژ SMD است که شامل مدل های دستی (Manual) و اتوماتیک می باشد.

مدل های دستی متنوع مانند:

  • MPP-11 Manual Desktop Pick and Place Machine
  • MPP-21 Pick and Place System

و همچنین برخی از مدل های اتوماتیک این شرکت عبارت اند از:

  • LE40 Pick and Place Machine
  • The Low-Cost NovaPlace Pick and Place Machine
  • LS60 Pick and Place Machine
  • LS40V Pick and Place Machine with Vision
  • LE-40V Pick and Place Equipment with Vision

نرم افزار برنامه نویسی بی نظیر

شرکت DDM Novastar یک مورد بسیار مهم را در کنار سرویس کامل خود در زمینه مونتاژ SMD ارائه می دهد و آن هم نرم افزار برنامه نویسی بی نظیر این شرکت با نام SMTrue Run Optimize Software است. این نرم افزار اجازه می دهد شما دستگاه های مونتاژ اتوماتیک این برند را به صورت آفلاین برنامه ریزی کنید و بازده و خروجی نهایی دستگاه خود را افزایش دهید.

سطوح مختلف اتوماسیون

ویژگی منحصر به فرد دیگر ماشین های مونتاژ DDM Novastar سطوح متفاوت اتوماسیون استفاده شده برای انواع ماشین های مونتاژ SMD است. این سطوح متفاوت از اتوماسیون به مراحل مختلف تولید و توانایی های دستگاه ارتباط دارد.

یعنی در دستگاه های با سطوح پایین اتوماسیون و دستی، حداقل ظرفیت دستگاه شما می تواند 50 قطعه در ساعت باشد ولی برای ماشین مونتاژ SMD کاملاً اتوماتیک این عدد می تواند تا 30,000 قطعه در ساعت افزایش یابد.

قیمت مقرون به صرفه ماشین Pick-and-Place

برای خرید دستگاه های مونتاژ SMD برند DDM Novastar لازم نیست حساب بانکی خود راخالی کنید. این محصولات نسبت به کارایی، قیمت معقول و منصفانه ای دارند. قیمت این ماشین های SMT از 300 تا 400 دلار برای مدل های دستی شروع می شود و تا 100,000 دلار برای مدل های کاملاً اتوماتیک بالا می رود.


برندهای یاد شده در این مطلب تنهای سه برند برتر دستگاه مونتاژ SMD از نظر شرکت مرصا می باشد و قطعاً شرکت های خوبی مانند Yamaha Motor، Europlacer، Neoden SMT، Panasonic وHanwha Precision Machinery می توانند در کنار این شرکت ها قرار گیرند.

شرکت مرصا آماده ارائه هرگونه خدمات مونتاژ برد های الکترونیکی به شما عزیزان می باشد. برای ثبت سفارش می توانید از لینک زیر بهره ببرید.


با ما تماس بگیرید

ما پیشنهاد می کنیم که بهتر است حتما قبل از خرید از چند خط مونتاژ بازدید کنید. در مرصا امکان بازدید حضوری از خط برای مشتریان ما فراهم است.

تماس با ما

در خرید و واردات دستگاه مونتاژ SMD حتما از وارد کننده های تخصصی کمک بگیرید. از افرادی که دارنده این دستگاه ها هستند و آنها استفاده می کنند مشاوره بگیرد زیرا مشکلات آن ها آگاهی دارند. کسانی که صرفا وارد کننده یا فروشنده باشند ریسک بالایی برای شما به حساب می آیند. شرکت مرصا در این مسیر آماده ارائه مشاوره برای خرید این تجهیزات به شما بزرگواران می باشد.