سفارش خدمات PCBA

خدمات PCBA برای چه کسانی مناسب است؟

  • سفارش خدمات PCBA برای کسانی است تولید محصول دائم دارند و امکان پیش بینی حدودی از برد مورد نیاز خود را به صورت ماهانه داشته باشند.
  • خدمات PCBA برای کسانی است که تمایل به برون سپاری کامل کار دارند تا از پیگیری دائمی مسائل تولید برد از سمت قطعه فروشان، تولید کنندگان PCB و ارائه دهندگان خدمات مونتاژ خسته شده اند.
  • خدمات PCBA برای کسانی است که وقت بررسی ایرادات کار ، توان صرف هزینه های عیب یابی و خدمات جانبی را نداشته و تنها خواسته آنها تحویل بردسالم و کامل است تا در محصول خود استفاده کنند.

Array

تعهدات خدمات PCBA چیست؟

  • تضمین ارائه ماهانه تعداد مشخص برد بدون تاخیر منطبق بر قرارداد بسته شده.
  • تضمین ارائه برد های تست گرم شده و  100% سلامت آماده نصب در محصول و بدون نیاز به بررسی
  • تضمین تولید منطبق بر نمونه شاهد پلمپ شده بدون کوچک ترین تغییری در فرآیند یا قطعات
  • میزان اعتماد به مرصا در خدمات PCBA در سطحی است که مشتری باید بتواند برد را بدون بررسی مستقیما به مشتری خود ارائه دهد

 

______________________________________________________________

 

فرآیند سفارش خدمات PCBA در مرصا:

مرحله 1: طراحی بردهای الکترونیکی:

اولین و مهم ترین چیزی که برای سفارش PCBA باید در اختیار داشت، یک فایل کامل و بدون نقص است. تیم های تخصصی طراحی در شرکت مرصا با توجه به درخواست مشتری طراحی یا مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی را برعهده می گیرد. این طراحی می تواند به یکی از شرایط ذیل باشد:

  1. اصلاح و بهینه سازی : سفارشی سازی و بهینه سازی بردهای تولید قدیم شما
  2. طراحی از صفر : طراحی از ایده تا محصول نهایی برای برد های الکترونیکی کاملا جدید
  3. مهندسی معکوس : برای برد هایی که مشابه یا مانند آن را در اختیار دارید و قصد کپی داشته باشید

در پایان پروسه طراحی، نمونه اولیه در اختیار مشتری قرار می گیرد تا پس از تست اولیه بردی که تایید PCBA شده است در تیراژ تولید شود. شما می توانید ایده خود را با کارشناسان ما مطرح کنید و مرحله به مرحله نظاره گر طراحی محصول خود باشید.

Array

مرحله2: تولید فیبر مدار چاپی – PCB

اولین فاز تولیدی در فرآیند PCBA تولید مدار چاپی است. فیبر مدار چاپی یا PCB بردی است که طرح مدار روی آن حک شده و قطعات بر روی آن مونتاژ می شوند، شرکت مرصا توانایی تولید بردهای متالیزه، فایبر، نیم فایبر، استخوانی و آلومینیومی را در ضخامت ورق و مس های مختلف دارد. کارخانه مرصا در شهرک صنعتی توس واقع در مشهد، یکی از 5 تولید کننده بزرگ فیبر در ایران است و قادر به تامین ماهانه 5000 متر مربع برد برای صنایع کشور می باشد.

Array

خط اسید کاری

مرحله3: تامین قطعات- خرید لیست BOM:

قطعات رایج مورد استفاده در اکثر پروژه ها در انبار قطعات مرصا وجود دارد، اما با توجه به تنوع بالای پروژه های تولیدی در مرصا قطعات خاص به صورت سفارشی برای هر پروژه تامین می گردد، پیدا کردن سورس مناسب ، تست های پیش تولید از قطعات و بررسی کیفی ، تامین به موقع قطعات و عدم مغایرت با نیاز پروژه همه بر عهده واحد تامین قطعات در مرصا است. برای آنکه حرید قطعات به درستی انجام شود نیاز به فایل BOM دقیق دارید. اگر برد نمونه در اختیاد داشته باشید ، همکاران ما فایل BOM شما را ایجاد یا اصلاح خواهند کرد.

Array

مرحله4: مونتاژ قطعات SMD و THT

پس از چاپ برد و تامین قطعات فرآیند مونتاژ بردها آغاز می شود. قطعات نصب سطحی یا SMD و قطعات دیپ یا THT

مرصا دارای دو خط مونتاژ SMD کاملا مجزا است تا پروژه های مشتریان مختلف را همزمان تولید کند. جهت افزایش کیفیت و سرعت مونتاژ قطعات THT  در مرصا از دستگاه Wave solder استفاده می شود.

خدمات جانبی مونتاژ همچون کنترل کیفی، شست و شو ، تست اوپتیک و … همیشه و بدون هزینه مازاد جزوی از وظایف خدمات ما تعریف شده است.

Array

مرحله5: تست گرم و کنترل عملکرد

کنترل کیفی سرد یا تست چشمی برای تمام بردهای تولیدی در کارخانجات مرصا صورت می گیرد ، اما تست گرم صرفا برای پروژه هایی که پروگرام  کردن، تست و کنترل عملکرد آن به مرصا واگذار شده است انجام می شود. برای درخواست تست عملکرد ضمن برگزاری جلساتی با مشتریان شرح چگونگی تست کامل و تایید یک برد از دید مشتری برای ما شرح داده می شود که از آن Test List را ایجاد می کنیم. طراحی شاسی های تست گرم اتوماتیک ، طراحی نقاط Test Point و … جزو مراحلی است که از خدمات ما در واحد تست عملکرد می باشد.

Array

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.