مدار تبدیل 12v DC به 220v AC مدار اینورتر

,
مدار تبدیل 12v DC به 220v AC

مدار تبدیل  12v DC به  220v AC

در این مقاله نشان می دهیم اینورتر چیست وچگونه می توانید مدار تبدیل 12v DC به 220v AC را بسازید و به کمک یک مدار اینورتر ساده وکم هزینه 12 ولت DC را به 220 ولت AC تبدیل کنید. در این مدار از IC 555 وMOSFET استفاده می کنیم.
اینورتر وسیله ای است که می تواند ولتاژ DC را به AC تبدیل کند. بسیاری از مواقع نیاز به ذخیره برق داریم اما هنوز باتری هایی که ولتاژ AC را ذخیره کنند وجود ندارد. یکی از کاربرد های بسیار مهم اینورتر ها برای برق اضطراری است و شما می توانید به کمک این مدار هنگام قطع برق هم از وسایل خود استفاده کنید. یک اینورتر چیزی جز یک مبدل DC به AC نیست. مدار ساده ای که در زیر توضیح می دهیم قبلا آزمایش شده و به خوبی کار می کنند، اگر منبعی که استفاده می کنید باتری V 12 باشد ،می توانید خروجی 100 وات داشته باشید. (از جریان بیشینه ای که باتری می تواند بدهد نیز مطمئن شوید)


طراحی مدار به سفارش شما (کلیک کنید)Array


طرز کار مدار اینورتر:

ولتاژ DC یک باتری به وسیله نوسان ساز مشهور 555 به یک پالس مربعی تبدیل می شود، اما جریان و ولتاژ خروجی این IC نوسان ساز کم است ، بنابراین از ترانزیستور قدرت یا ماسفت برای تقویت جریان خروجی این IC استفاده می کنیم همچنین برای افزایش ولتاژ می توانیم از یک ترانس تبدیل 12 به 220 استفاده کنیم. پس از ماسفت، یک ترانس قرار می دهیم و برای تقویت کردن ولتاژ از آن استفاده می کنیم تا خروجی به 220V AC تبدیل شود.(ترانسفورماتور ولتاژ را زیاد و جریان را کم می کند و برعکس.در حقیقت در حالت ایده آل توان در دوطرف سیم پیچ ثابت است.)

Arrayدر شکل زیر، دیاگرام مدار اینورتر رسم شده است.در این مدار از یک نوسان ساز موج مربعی استفاده شده که خروجی آن یک موج مربعی با فرکانس 50Hz است. این فرکانس توسط مقاومت R2 و خازن C1قابل تنظیم است.

ما به یک ولتاژ سینوسی با دامنه مثبت و منفی نیاز داریم. پس باید این پالس مربعی برای ما هم ولتاژ مثبت و هم ولتاژ منفی خروجی را ایجاد کند. برای این کار از دو ماسفت استفاده می کنیم که یک ماسفت با لبه بالارونده پالس و ماسفت دیگر با لبه پایین رونده پالس خروجی IC فعال می شود. (این تقسیم کار را در واقع ترانزیستور Q2 انجام می دهد.)
در خروجی IC از دو ماسفت IRF540 برای درایور سیم پیچ اولیه ترانس استفاده می کنیم.جریانی عبوری از پین شماره 3 آی سی 555 در دو جهت هدایت می شود. یکی در جهت R3 به گیت 1Q ودیگری از R5 به گیت Q2 است تا جریان معکوس جهت جریان اول (جریانی که ازR3 به Q1 می گذرد) را عبور دهد(این مسئله در شکل بالا نشان داده شده است).در مرحله بعد جریان به گیت ترانزیستورQ3 می رود تا ترانزیستور را فعال کند.

برای ترانزیستور از یک هیتسینگ کوچک استفاده می کنیم تا گرمای کمتری تولید کند و افت توان کمتر شود. دلیل انتخاب IRF540 هم بخاطر قیمت آن است که از آن به عنوان ماسفت قدرت کانال N با حداکثر جریان 82 آمپر و با توان 150وات، استفاده کرده ایم.

Array
ترانس استفاده شده در این مدار ورودی 12 ولت 2 آمپر و خروجی آن 220 ولت و بیش از 100 وات است.


توجه داشته باشید:

می توانید با دو سر باتری 12 ولت ورودی خود یک خازن موازی کنید. خازن الکترولیتی 50V, 470uf برای این کار مناسب است.این خازن ها برای فیلتر کردن جریان (صاف کردن جریان) بکار می رود ولی اگر از یک منبع تغذیه v12 ،Ah10 استفاده کنید نیازی به این خازن ندارید.
همچنین توجه داشته باشید که در حالت ایده آل اگر شما نیاز به watts 100 توان درخروجی دارید نیاز به ترانسی با جریان 8 آمپر دارید چون توان ورودی در ترانس باید با توان خروجی برابر باشد.


اگر مدار را ساختید و به مشکل خوردید می توانید به صورت زیر آن را عیب یابی کنید:

اول، به بررسی پین های 555 IC، مقاومت ها، خازن ها به پردازید. به کمک اسکوپ خروجی 555 را چک کنید و از ولتاژ و فرکانس مطلوب اطمینان حاصل کنید.

سپس اتصالات ماسفت را چک کنید. گیت ماسفت ها چه ولتاژی نوسان  می کند؟ درین و سورس ماسفت مطابق شکل بسته شده است؟ چک کنید که پایه های IRF540 به درستی متصل شده باشد.
در خروجی ترانس یک مقاومت به عنوان مصرف کننده قرار دهید. از اتصال پایه زمین ترانس خود نیز اطمینان حاصل کنید.

Array

مدار اینورتر در پروتئوس


قطعات مورد نیاز برای مدار اینورتر:

 • IC555
 • ماسفت N IRF540
 • ترانزیستور BC549
 • ترانسفورماتور 12V ،2A
 • مقاومت K 10 وK 4.7 وK 1 وk 5.6
 • خازن uF0.1

می خواهید یک کارگاه تولیدی برد های الکترونیکی داشته باشید؟ (کلیک کنید)


توضیحاتی مختصر درباره قطعات بکار رفته در مدار اینورتر:

 

 • IC 555 :

آی سی 555 یکی از معروف ترین المان هاست که به آی سی تایمر نیز معروف است. در بیشتر مدارات از این قطعه برای ایجاد پالس با فرکانس های متفاوت استفاده می گردد. این آی سی را می توانید در دو وضعیت مونواستابل و آ استابل مورد استفاده قرار دهید.در حالت مونو استابل تولید و شکل پالس تولیدی قابل کنترل است که این کنترل عموما از طریق پایه شماره 2 آی سی555 صورت می گیرد اما در حالت آستابل در صورت داشتن تغذیه مثبت و منفی در پایه های 1, 4 و 8 و اتصال خازن و مقاومت درپایه های 2,6 و7 به طور خودکار و بدون تحریک، پالسهای ثابت وتعیین شده ای را ایجاد می کند(ما از حالت آ استابل استفاده کرده ایم).پایه 3 این آی سی همواره پایه خروجی است.
این آی سی کاربردهای فراوانی دارد که از آن جمله می توان به تولید پالس، کنترل پهنای پالس، استفاده در مدارات تایمر و فرستنده و گیرنده وغیره…. اشاره کرد.

Array

 • ترانزیستور :BC549

یک ترانزیستور NPN است که حد اکثر جریان 100 میلی آمپر و ولتاژ 30 ولت را می تواند تحمل کند.این ترانزیستور در بسته بندی TO-92 پلاستیکی می باشد.کاربرد این ترانزیستور در تقویت کنندگی و سوئیچینگ است.

 • ترانزیستور:IRF540

ترانزیستور IRF540 از نوع N-CHannel با ولتاژ 100 ولت و جریان 30 آمپر و توان 150 وات می باشد.این ترانزیستور در بسته بندی TO-220AB می باشد.این ترانزیستور قدرت برایDC2DC و UPS و کنترل موتور استفاده می شود.


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.

183 پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   باید بدهید ترانس را برایتان بپیچند. بسته به نوع باری که میخواهید به خروجی متصل کنید mH آن متفاوت است. ابتدا زیر بار در شبیه سازی تست بگیرید و مشخصات ترانس مناسب را با آزمون و خطا بدست آورید.

   پاسخ
   • امیر گفته:

    سلام.دوستان توجه داشته باشید که این مدارها صرفا جهت آموزش میباشد و خود طراحان هم میدانند که این مدارهارو نمیشه استفاده کاربری کرد.چون برای همون یک دقیقه بارکشی طراحی شده.کل جریان مصرفی خروجی داره از یک ۵۵۵ ناقابل رد میشه، معلومه که میسوزه

  • عبدالستارعامريان گفته:

   سلام نيازي نيست درست كنيدشماميتوانيدازيك ترانسفورماتوركاهنده ٢٣٠به١٢ولت كه به سادگي ميشودتهيه نمود اما درمداراينورتر ورودي وخروجي عكس ميشوديعني خروجي كه دوازده ولت توليدميكندورودي،و ورودي ٢٣٠ولت خروجي،دراينصورت ترانفورماتوري كه قبلاكاهنده بوده به ترانسفورماتورافزاينده يعني١٢به ٢٣٠ولت تبديل ميشود.

   پاسخ
   • دانیال طوسی گفته:

    برای استفاده از ترانسی که در مدار هست میتونید از یک ترانس تبدیل 220 به 12 به صورت معکوس استفاده کنید ولی یک مرحله قبل برای تبدیل برق DC به موج مربعی 12 ولت باید مدار 555 رو ببندید.

   • مهدی گفته:

    سلام دوست عزیز ..اصولا ترانسفورماتورها با برق ای سی کار میکنن ما برای اینکه بتونیم یک منبع دی سی رو به ای سی تبدیل کنیم باید دستگاهی به نام اینورتر داشته باشیم که میشه مداری مثله مدار اینورتر که تو پست گذاشتن

   • جواد گفته:

    سلام.از کجا و چطور میتونم تهیه کنم؟؟آیا توانشو داره ازش برای کولر درجا باتوان بیست وچهارولت مخصوص کامیون استفاده کنیم؟؟نمیسوزه ؟دوام داره؟؟

   • مهگل طوسی گفته:

    سلام وقت بخیر
    لطفا درخواستتون از طریق واتساپ ارسال کنید تا واحد فنی راهنماییتون کنند

  • دانیال طوسی گفته:

   متشکرم، شما لطف دارید. البته این مدار خیلی ساده است و برای آشنایی مقدماتی با طریقه عملکرد مدار های اینورتر هست. مدار های واقعی با IC های فرکانس ساز حرفه ای ساخته میشه و حفاظت های مختلفی روی آن ها اعمال میشه تا بشه از اونها استفاده واقعی کرد.

   پاسخ
   • منصور شرطی گفته:

    سلام اگه نقشه های حرفه ای دارید لطفا برای من ارسال کنید چون پروژه دارم شماره تلگرام 09339053389 با تشکر از جناب عالی

  • محمد رضا خدادادی گفته:

   سلام مدار تست شده و عملیه؟
   اگه فایل پروتئوس دارید برای این مدار اگه میشه فایلش رو برام بفرستید

   پاسخ
   • مهگل طوسی گفته:

    سلام وقت بخیر
    مطالب سایت بیشتر آموزشی هست ولی میتونید از طریق تلگرام یا واتس اپ درخواست طراحی و تولید برد مورد نظر خود را ثبت کنید

  • مرتضی گفته:

   سلام، لطفا مداری معرفی کنید که از برق شهر تغذیه بشه و خروجیش ولتاژ کمتر ولی آمپر زیاد تر ، البته اگه امکانش هست

   پاسخ
   • مهگل طوسی گفته:

    سلام وقت بخیر
    لطف کنید درخواستتون از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال کنید تا واحد فنی بررسی کنند
    09215285387

 1. tina گفته:

  سلام در خروجی نول و فاز داریم به صورت ثابت یا بین دو سیم خروجی پیوسته عوض میشود

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   شما در خروجی 2 تا سیم دارید که نسبت به هم 220 ولت اختلاف پتانسیل و 180 درجه اختلاف فاز دارند. هر کدوم رو که بخواید میتونید به عنوان فاز و اون یکی دیگه رو به عنوان نول خودتون در نظر بگیرید. اگر بخواهید در مداری استفاده کنید که ولتاژ برق شهری هم در اون دخیل هست باید نول برق شهر رو با نول مدارتون یکی کنید. کاری که دقیقا در مدار های DC با عنوان یکی کردن گراند ها می کنیم. با این تفاوت که اینجا شما هر کدوم از 2 سیم خروجی مدار رو می تونید نول در نظر بگیرید.

   پاسخ
 2. سجاد گفته:

  سلام
  نحوه ساخت اینورتر با IGBT و اینکه pwm رو هم با آردوینو باشه رو میشه توضیح بدین

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   ان شاالله به زودی در مقاله ای دیگر، طراحی مدار اینورتر حرفه ای رو آموزش خواهیم داد.

   پاسخ
   • مهدی اندیشمند گفته:

    با درود خدمت دوستان،
    بعضی معتقدند خروجی مدار موج مربعیست. دوستان بدانند درسته ورود ترانسفورماتور پالس تقویت شده از آی سی 555 هست، اما پس از عبور جریان از ترانسفورماتور با اندوکتیویته ترانس مواجه میشه و خروجی سینوسی خواهیم داشت. به عبارتی عامیانه نوکهای تیز پالس تراشیده و پرداخت میشه چون خاصیت سیم پیچ اینه که با تغییرات ناگهانی جریان لجبازی میکنه.

   • علی گفته:

    سلام اینورتر dc به dc از۱۲به۲۲۰ولت با توان یک‌کیلو وات رو میتونین توضیح بدین ممنون میشم

 3. محمد گفته:

  سلا من این مدارو روی برد بستم تا چند ثانیه کارنکرد بعد از اون برای یک دقیقه فکرکنم کار کرد و بعد قطع شد و 555داغ شد و فک کنم سوخت مشکل از کجاست؟

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   فایل پروتئوس رو در تلگرام براتون ارسال میکنم. اگر مشکل رفع نشد بفرمایید تا روش کار کنیم.

   پاسخ
   • محمد گفته:

    سلام من به فایل های پروتیوس که از این مدار دارید نیاز دارم اگه در اختیارم قرار بدید ممنون میشم

   • حسن گفته:

    سلام خسته نباشین فایل پروتئوس رو برا من هم میشه ارسال کنید ممنون.اینورتر

   • مهگل طوسی گفته:

    برای طراحی و تولید اینورتر لطفا از طریق تلگرام اقدام کنید
    09215285387

   • مهگل طوسی گفته:

    سلام وقت بخیر
    خیر این فایل موجود نیس این مقاله صرفا جهت آموزش است

 4. علی گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم چرا آی سی ۵۵۵ داغ میشه.فکر کنم اگه یک دقیقه ولتاژ به مدار وصل بشه آی سی بسوزه

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   احتمال بسیار زیاد مربوط به جریان کشی ترانزیستور است. مقاومت بیس ترانزیستور رو افزایش بدید و مجدد تست بگیرید.

   پاسخ
 5. مجید گفته:

  با سلام وادب احترام
  در مورد مدار بالا باید بگم که شکل موجی ه در بالا نمایش داده شده تمام سیتوسی نیست و فقط شبه سینوسی(مربعی) است .با شکل موج pwm فقط میتوان شکل موج تمام سینوسی ساخت .

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   با سلام و سپاس از توجه شما
   بله کاملا حق یا شما است، موج خروجی دقیقا سینوسی نیست بلکه شبیه به سینوسی به نظر میرسه، البته با PWM می توان موج را به سینوسی نزدیک تر کرد اما در هر صورت با روش های سوئیچینگ چه موج مربعی و چه pwm ، تبدیل فوریه هر کدام را که بگیرید خواهید دید. نمیتوان سینوسی کامل ساخت.
   در مدار هایی که در آینده ارائه می کنیم، نمونه های تولید شده بوسیله PWM را آموزش خواهیم داد.

   پاسخ
   • مژگان گفته:

    سلام من یه سوالی دارم.میخوام یه ترانس پالس 8 پایه رو تو پروئوس شبیه سازی کنم میشه بگید چجوری میشه؟!!

 6. مسعوذ گفته:

  سلام ،ترانس باید به چه صورت باشه؟یعنی پلاریته اون در سمت 12 ولت باید به چه صورت باشه؟
  12_0 _12-
  ؟

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   سمت ورودی ترانس که دو سیم پیچ دارد، به سیم مشترک (وسط) 0 را متصل می کنیم. حال ولتاژ 12V+ به ترتیب در دو سر دیگر سیم پیچ های ورودی اعمال می شود. در واقع ما در ورودی ترانس ولتاژ منفی نداریم و هدف از استفاده از ترانس همین است که بتوانیم در خروجی علاوه بر افزایش دامنه ولتاژ به 220 ، ولتاژ مثبت و منفی داشته باشیم.

   پاسخ
 7. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که حداکثر توان خروجی چن وات میباشد ومشکلی برای باتری ماشین به وجود نمیاورد

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   توان رو میتونید به راحتی با تغییر دادن ماسفت ها و ترانس به مقدار مطلوب برسونید. با این مدار به راحتی تا 25 وات رو میگیرید.

   پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام من درس کردم لامپ 25زدم سوخت اما لامپ کم مصرف و روشن نکرد از ترانس مودم برای این کار استفاده کردم

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   اول با مولتی متر تست کنید خروجی رو، اگر اسکوپ دارید هم حتما با اسکوپ نگاه کنید.

   پاسخ
 9. حقی گفته:

  سلام درنظر دارم منبع تغذیه ای را برای مکانی تهیه کنم که فاقد برق شهری می باشد و از موتور برق استفاده می کند برای زمانیکه موتوربرق خاموش است قادر باشد یک یخچال را برای حداقل 6ساعت روشن نگهدارد این منبع تغذیه دارای باتری باشد که قابل شارژ باشد وبصورت ایورتر عمل کند چنانچه راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   ابتدا میزان مصرف یخچال را برای 6 ساعت اندازه گیری نمایید. توجه داشته باشید اگر یخچال خاموش باشد در تمام 6 ساعت کمپرسور آن عمل کرده و مصرف نسبت به زمانی که سرد بوده بیشتر خواهد بود. لذا در شرایط واقعی مورد استفاده میزان مصرف را اندازه گیری و ثبت نمایید. این میزان را به وات ساعت تبدیل نموده و مدل باتری خود را بدست آورید.
   در اندازه گیری های خود مقدار بیشینه جریانی را نیز که یخچال هنگام شروع به کار کمرسور از مدار می کشد حساب کنید. این جریان نوع ماسفت ها و ترانس شما را مشخص می کند.

   پاسخ
 10. عطا گفته:

  سلام من یک انورتر میخام که ۲۵۰۰ وات درخروجی ۲۲۰ولت داشته باشه لطفا راهنمایی کنید درضمن میخام از اون یک وسیله گرمایشی رااندازی کنم .چه نکات مهمی باید رعایت کنم تا صدمه به سیم کشی خودرو وار د نشود ممنون میشم

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   2500 وات مصرف برای باتری خودرو بسیار زیاد است، چنین مصرفی 208 آمپر از باتری جریان کشی خواهد داشت که بدون شک به خودرو آسیب می زند. البته بنده اطلاعات کافی در زمینه برق خودرو و حفاظت های مورد نیاز ندارم و بهتر است قبل از طراحی با افراد مطلع در این حوزه مشورت فرمایید.

   پاسخ
  • علی گفته:

   سلام من دارم اما مساله ای که هست باطری شما کشش چنین ظرفیتی رو حد اکثر تا بیست دقیقه دارد
   ۰۹۳۶۴۹۸۸۹۶۷

   پاسخ
 11. KIA گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  خوشجال می شویم در مجموعه ما با مهندسینی مثل شما همکاری داشته باشیم
  در صورت نیاز جهت همکاری می توانید با ما در ارتباط باشید.
  09149441750
  kia-ir.ir
  تماس بگیرید تا جهت طراحی با هم مشاوره ای داشته باشیم
  ممنون
  09149441750

  پاسخ
 12. محسن گفته:

  سلام و درود بر شما دوست عزیز..
  اگه ممکنه آموزشهای ساخت ابنورتر با توان خروجی بالاتر از ده کیلو وات توی سایت قرار بدید ..
  شدیدا نیازمندم که برق ماشین سنگین رو به یه برق مورد نیاز یه ساختمان تبدیل کنم
  ممنون از شما

  پاسخ
 13. fateme گفته:

  سلام وقت بخیر.ببخشید من همین مدار رو که میبندم پروتیوس کلی ایراد میگیره .در ضمن ایا من میتونم از این مدار برای تبدیل ولتاژ یک باتری خورشیدی به 230 ولت استفاده کنم؟ممنون

  پاسخ
 14. حسین گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اون ترانسی که توی عکسه چه نوع ترانس و باید از کجا گیر بیارم

  پاسخ
 15. ماها گفته:

  سلام
  آیا می شود در خروجی برق 220 ولت با فرکانس متفاوت داشت
  مثلا 30 هرتز ؟
  یا چگونه فرکانس را متغییر کنیم؟

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   بله ، با تغییر دادن خازن و مقاومت آی سی 555 میتوانید فرکانس را تغییر دهید.

   پاسخ
 16. ماها گفته:

  باتشکر
  آیا میتوانید اینورتر با فرکانس متغییر با ورودی و خروجی تکفاز بسازید؟
  هزینه آن چقدر است؟
  این نوع اینورتر در شرکتهای خارجی به کانورتر فرکانس معروف است ولی در بازار ایران موجود نیست و در برخی دستگاههای وارداتی کارخانجات وجود دارد.
  کاربرد عمومی که می توان برای آن تعریف کرد استفاده جهت تغییر دور موتور کولر و اتوماتیک کردن آن می تواند باشد و در صورت ارزان بودن بسیار پر استفاده خواهد بود.

  پاسخ
 17. a گفته:

  سلام ببخشید این خازن های 0.1میکرو فاراد چند ولت هستن؟؟

  اگه از ترانس 6امپر استفاده کنم مشکلی نیست؟؟؟

  پاسخ
 18. محمدپویا گفته:

  با سلام.دو عیب اساسی مبدل جابجا زدن قطب مثبت ومنفی وهنگامی که سیم هارو از باتری جدا میکنیم مقداری برق در مدار ذخیره می ماند که اگر سیم ها به هم بخورند احتمال سوختگی هست.در مبدل های گران قیمت این مشکل حل شده است.لطفا راهنمایی کنیدکه این مشکلات مخصوصا مشکل اول چگونه حل می شود؟
  با تشکر.

  پاسخ
 19. علی گفته:

  با سلام .. مقدار جریان ورودی مستقیم این مدار رو چگونه میشه محاسبه کرد؟

  پاسخ
 20. توحید گفته:

  سلام
  سوالی داشتم از خدمتتون
  ایا مدار یا کیتی هستش که بشه 220ولت متناوب و به 220ولت مستقیم تبدیل کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 21. رحیم گفته:

  سلام اگه یه لامپی رو وصل کنی و بعضی وقتا گوشی رو شارژ کنی تا چه مدت می تونی ازش استفاده کنی؟می شه از آداپتور 220به12Dcبرای شارژ باتری استفاده کنی؟

  پاسخ
 22. محمود ذاکری گفته:

  سلام
  من نیاز دارم که ورودی و خروجی مدارم 220 ولت باشه و فقط فرکانس رو افزایش بدم آیا با این مدار امکانش هست؟

  پاسخ
 23. علیرضا احمدی گفته:

  با سلام خدمت مهندس و سایرین..
  من میخواهم یه زنگ اخبار ریموتی ۹ولت زمانی که اسپیکرش به صدا در میاد و با توجه به ضعیف بودن صداش و امکان سیم کشی برای زنگ اخبار ۲۲۰ وجود ندارد با جریانی که برای اسپیکرجهت به صدادر امدنش می اید به عنوان کلیدی برای زنگ اخبار ۲۲۰ باشد و به صدا در بیاد
  امیدوارم منظورم را تونسته باشم بنویسم
  باتشکر

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام دوست عزیز
   لطف کنید برای پروژه ای که در نظر دارید از طریق تلگرام برای بچه های فنی ما ارسال کنید تا بررسی کنند و راهنماییتون کنند

   پاسخ
 24. farzad گفته:

  سلام.ببخشید میخواستم ببینم میشه یک اینورتر ساخت که ولتاژ30ولت 1امپر dcرا به عنوان ورودی بگیره و اونو تبدیلش کنه به 220acبا 10امپر خروجی؟

  پاسخ
 25. مجتبی رئیسی گفته:

  سلام چطور میتونیم دو اینورتر ۲۵۰۰ وات به هم متصل کنیم که خروجی ۵۰۰۰ وات با همان ولتاژ ۲۲۰ داشته باشه

  پاسخ
  • احمدعلی ملکوتی گفته:

   موازی کردن خروجی دو اینورترAC اون طور که در جریان DC انجام میشه تقریبا کارغیرممکنه . کوچکترین تفاوت بین فرکانس کاری دو اینورتر ممکنه دو خروجی با اختلاف پتانسیل بالا رو به هم متصل کنه که این باعث اسیب دیدن و درمواردی سوختن قطعات اصلی مدار هستش . برای افزایش توان در خروجی AC باید مداری با راندمان و توان خروجی بیشتری بست .

   پاسخ
 26. علی گفته:

  سلام چرا وقتی فازمتر به اینورتر میزنیم در هردوخروجی فازمتر روشن میشه؟ -اگه یه سیم به لامپ بزنیم یه سیم دیگه به سطح زمین لامپ روشن میشه چرا؟ (این که به زمین ارتباط نداره)

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   سلام
   خوب خودتون باید یک سمت رو زمین کنید. در واقع مدار اختلاف پتانسیل 220 ولتی ایجاد میکنه، شما یک سمت رو اتصال به زمین کنید خودتون.

   پاسخ
 27. تاصر گفته:

  سلام

  من هم یک مدار درست کردم که برق DC رو به AC تبدیل می کنه و خروجیش کاملا سینوسی هست؛ و خیلی راحت میشه فرکانس خروجی رو کم یا زیاد کرد. ولی الکترونیکی نیست یعنی از قطعات الکترونیکی در اون استفاده نمیشه.

  پاسخ
 28. حامد گفته:

  سلام
  من این مدار رو شبیه سازی کردم ولی نتیجه ای نگرفتم اگه امکانش هست فایل شبیع سازی رو برام بفرستین

  پاسخ
 29. فرشاد گفته:

  سلام خدمت دوستان میخواستم ببینم چگونه میشود اینورتر 12ب220که باطری خودرم64آمپر میباشد در خروجی 220 اینورتر آمپر را افزایش دهم

  پاسخ
 30. ساسان گفته:

  سلام;ببخشید چطور میتوانم با شما در ارتباط باشم اگه میشه از طریق تلگرام یا تلفنی ,لطف کنید ممنون میشم.

  پاسخ
 31. هادی گفته:

  سلام میتونید یه مبدل بسازید خروجی 220ولت و12آمپر جریان بتونیم بگیریم؟ اگه میتونیدتماس بگیرید لطفا9124725414

  پاسخ
 32. Sohrab گفته:

  سلام وخسته نباشی ،اگه برق جریان مستقیم DCبه اینورتر از 12vبه 5v کاهش یابد چه تاثیر در خروجی اینورتر و سرعت موتور دارد .

  پاسخ
 33. Sohrab گفته:

  سلام و خسته نباشی،اگه برق جریان مستقیمDCبه اینورتر از 12vبه5vکاهش یابد چه تاثیر در خروجی اینورتر وسرعت موتور دارد .

  پاسخ
 34. معین گرمابی گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  مدار بستم به باطری ماشین. خروجی بینهایت میشه یعنی هزار ولت. بعد یک دقیقه مدار ذوب شد جریان زیادی گرفت. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 35. Mehrdad گفته:

  مبدلی میخوام که بتونم همه وسایل خونه رو استفاده کنم جاروبرقی یخچال لباسشوی وغیره همزمان نه ولی جداگانه کار کنه

  پاسخ
 36. alireza گفته:

  سلام و درود فراوان.
  میخواستم بدونم باجریان ورودی 12vو7آمپربه این مدار میشه ی موتور مثل کولرو روشن کرد..تقریبا500واته. اگ میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام دوست عزیز
   شرکت مرصا کانال تلگرام هم دارد که در سایت قرار داده شده و از طریق سایت میتوانید عضو کانال ما شوید

   پاسخ
 37. منصور گفته:

  سلام مطالب خوبی بود، آیا این وب در تلگرام هم idدارد و عضو می پذیرید یا خیر، مطالب را باید از طریق وبلاگ پیگیری کرد.

  پاسخ
 38. ALee گفته:

  سلام خسته نباشید . من یه مدار اینورتر مثل همین دارم با قطعات بیشتر !! شما میتونید کاربرد هر قطعه ای رو در مدار تحلیل کنید ؟

  پاسخ
 39. یوسف گفته:

  سلام بر شما
  ما یه ترانس ۱۲ ولت ۴آمپر داریم . که از برق شهر تغذیه میکنه .میشه از خروجی این ترانس دوباره تبدیل به ۲۲۰ ولت ۱۵ آمپر فرکانس ۵۰ یا ۶۰ گرفت البته دوباره AC .متشکر

  پاسخ
 40. مبین گفته:

  سلام ایا از این مبدل میشه روی خودرو برای سیستم صوتی که برای استفاده به برق شهری هست استفاده کرد؟(برای اجرای ضبط و باند خانگی) ایا باتری و سیم کشی ماشین قابلیت این کار رو داره

  پاسخ
 41. حمزه فاضلی فر گفته:

  سلام چند تا نقشه از خود مدار به صورت واضحتر بزارید که ما تازه کارا هم بتونیم بسازیمش
  یا مدار چاپیش رو بزار با تشکر فراوان

  پاسخ
 42. قدسی گفته:

  سلام اینونتر ۷۴ DC به ۲۲۰ AC خروجی موقع زیر بار می رود افت هرتز دارد علت چی می تونه باشه ؟

  پاسخ
 43. حمزه فاضلی فر گفته:

  آقا این مدار رو درست کردم ماسفت ها رو هم افزایش دادم الان 6 تا ماسفت در مدار استفاده کردمه موقعی که برق 12 ولت 2 آمپر رو وصل کردم خروجی 220 نداشتم یکی از ماسفت ها هم به شدت داغ میشود درجای که بقیه سرد بودن
  بعد وصلش کردم به باطری ماشین یه جرقه بزرگ آی سی زد و مدار قطع شد باید چه کارش کنم خیلی لنگش شدمه، کاشک باهام تماس میگفتی تا به سر انجام برسونمش09138870738

  پاسخ
 44. mmgh گفته:

  سلام ببخشید توی عکس یکی از مقاومت ها به جای 10 کیلو اهم ، 120 کیلو اهمه بالاخره کدوم رو بزنیم ؟؟؟

  پاسخ
 45. مهدی گفته:

  سلام میتونم برای خروجی برق 220 یه خازن ۱۰ میکرو فرات بزارم که امپر بیشتری بگیرم برای استارت؟؟؟

  پاسخ
 46. منوچهر مختاریان گفته:

  سلام خدا قوت
  بزرگوار دستگاه اینورتری تهیه کرده ام 12 به 220 سوال آیا می شود از 220 خروجی اینورتر مجدد برای شارژ باطری دوم استفاده شود یعنی برای باطری اول سولار نگذارم چنانچه پاسخ مثبت بود نقشه برد 220 به 12 را راهنمایی بفرمایید ، ضمنا باطری اول 12 ولت 74 آمپر اتمی است و باطری دوم همانی که قرار است توسط خروجی اینور تر شارژ شود نیز همین مشخصه را دارد سپاسگزارم مختاریان

  پاسخ
 47. علی رسولی گفته:

  سلام،مهندس من یه اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ و ۱۰۰۰ وات دارم،چند روز پیش سرهای ورودی رو جابه جا زدن و طبق معمول گذشته فیوز اینورتر آب شد با این تفاوت که این بار بعد از تعویض فیوز اینورتر شدیدا جریان میکشید و فیوز آب میکرد،بعد از تست المانها متوجه شدم که دوتا از ماسفت های خروجی و یکی از ورودی اتصال کوتاه هس،کلیه ماسفت هارو تعویض کردم چند دقیقه کار کرد ولی مجدد الان جریان میکشه،ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید بدجوری کلافه و سردرگم شدم…

  پاسخ
 48. یونس گفته:

  سلام اگر توان خروجی اینورتر رو ۱۲۰۰ وات نوشته باشه و ورودی آن ۱۲ ولت DC باشه بدون در نظر گرفتن تلفات از باطری بایستی ۱۰۰ آمپر جریان کشیده بشه تا بتونه در خروجی ۱۲۰۰ وات بدهد. آیا عملا اینگونه است لطفا در رابطه با نحوه محاسبه جریان ورودی اینورتر با توجه به توان خروجی آن بمنظور انتخاب ظرفیت باطری توضیح بدهید. با تشکر

  پاسخ
 49. رضا گفته:

  سلام خسته نباشید . میگم که این خروجی که سینوسی کامل نیس ایا به وسایل برقی وصل کنیم ضربه نمیزنه؟!!!

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   بله، با توجه به سینوسی نبودن کامل میتونه به برخی وسایل آسیب بزنه. با لامپ 220 معمولی تست بگیرید. این مدار صرفا آموزشی است و جنبه تجاری ندارد

   پاسخ
   • مهدی اندیشمند گفته:

    با درود خدمت دوستان،
    بعضی معتقدند خروجی مدار موج مربعیست. دوستان بدانند درسته ورود ترانسفورماتور پالس تقویت شده از آی سی 555 هست، اما پس از عبور جریان از ترانسفورماتور با اندوکتیویته ترانس مواجه میشه و خروجی سینوسی خواهیم داشت. به عبارتی عامیانه نوکهای تیز پالس تراشیده و پرداخت میشه چون خاصیت سیم پیچ اینه که با تغییرات ناگهانی جریان لجبازی میکنه.

 50. پدرام رضوی گفته:

  با سلام برای ساخت یک اینورتر 2kw برای خروجی 220ولت 50هرتز اگر ترانس استفاده بشه یه ترانس حدودا200 امپر برا اولیش نیازه این خیلی بزرگ وپرهزینه نمیشه؟ بجاش نمیشه بر فرض با مبدل dc-dc 12 رو به 400ولت برد و سپس با اینورتر و مدولاسیونspwm اونو به 220برسونیم؟

  پاسخ
 51. پدرام رضوی گفته:

  با سلام
  اگر اینورتر 2kw طراحی کنیم ترانسش خیلی امپرش زیاد میشه حدودا 100 امپر. نمیشه با مبدل dc-dc ابتدا ولتاژ به 400رسوند بعدش با اینورتر 220 به دست بیاریم؟؟

  پاسخ
 52. parsia گفته:

  سلام،
  آیا ترانس 220 به 12 را می توان بعنوان اینورتر استفاده کرد یا خیر؟ یا اینکه بایستی ترانس با سیم پیچی خاصی برای اینورتر در نظر بگیریم؟
  اگر میشه ترانس 220 به 12 را برای اینورتر در نظر گرفت می توان برای اینورتر کردن آن از مدار اینورتر برای این منظور استفاده کرد.
  با تشکر

  پاسخ
 53. MEHDI گفته:

  سلام خسته نباشید.یسوال داشتم هدف من ساخت اینورتر هستش که از پنل خورشیدی تغزیه میکنه.من مییتونم ب خود باتری پنل خورشیدی هم وصل کنم ؟؟؟

  پاسخ
 54. محمد گفته:

  سلام.من میخوستم این مدار رو طراحی کنم،اما نموتونم از روی نقشه بسازم،خواهشن رو تصویر واقعی اسم قطعات رو بنویسید وکمی از نزدیک تر عکس بگیریدو واسه من ارسال کنید .ممنون میشم.

  پاسخ
 55. Amir گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید… دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگر جواب بدهید..
  سوال اول: این مدار رو میخوام تا 500 وات خروجی بده… شما گفتید با تغییر ماسفت ها و ترانس میشه بالا برد. ماسفت از نوعی استفاده کنم؟ ( هزینه اش مسئله نیست)
  سوال دوم: من یه جور دیگر شو درست کردم که از 2 ترانزیستور 2n3055 استفاده کردم ترانس هم 12ولت 3 آمپر هست، یه اشکال داره اونم اینکه خروجیش 20 واته، آیا میشه توانش رو افزایش داد؟

  پاسخ
 56. حامد تنیده گفته:

  مهندس خسته نباشی من کامل این مدارو با همین مقادیر نصب کردم ولی سیم هامو به باتری وصل کردم سیم هام اب شدن

  پاسخ
 57. علیرضا گفته:

  سلام آقا این مدار بستیم ولی خروجی به جای 220 ولت 120 ولت نمایش میدهد لطفا راهنمایی کنید ودر صورت امکان لطفا فایل پروتئوس را ارسال بفرمایید

  پاسخ
 58. معین گفته:

  سلام داداش من یه اینورتر اماده دارم دوتا سیم ورودی ان رو با مولتی متر تست کردم دیدم به هم راه میدن ایه باید راه بدن بعد به یه اداپتور وصل میکنم اداپتور به صدا در میاد بعد الان دیگه اداپتورم کار نمیکنه

  پاسخ
 59. جواد گفته:

  سلام مدار خوبیه.
  واسه ایمنی 555 بهتره تغزیش رو با ی دیود و ی خازن از باتری جدا کنید و مقاومت های خروجی آی سی رو کمی افزایش دهید.

  پاسخ
 60. علیرضا گفته:

  سلام مهندس من یک اینورتر 12 به 220 از طریق فیلمی در اپارات ساختم ک فقط 4 مقاومت و دو ترانزیستور و یک ترانس 12 دارد.امتحان هم کردم جواب داد حالا میخواستم بدونم میشه تغییری در اون صورت داد ک فرکانس قابل تنظیم بشه یا کلا فرکانس ثابت 60Hz بده..ممنون

  پاسخ
 61. هاشم گفته:

  سلام مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ رو با برق ۲۴ زدم احتمال داره ماسفت ها نیم سوز بشن اگه میشن علائمش چیه

  پاسخ
 62. جواد گفته:

  سلام مهندس من میخوام یه مبدل Dcبه ac بسازم که حدوداً۹ولت دی سی رو به حدود ۷ولت ای سی تبدیل کنه چه قطعاتی لازم دارم مدارشم اگه توضیح بدین ممنون میشم

  پاسخ
 63. زاهد گفته:

  سلام چگونه یه اینورتر بسازم که ۹ولت برق ورودیه dcرابه ماکزیمم ۶ولت acتبدیل کند

  پاسخ
 64. ادریس گفته:

  با سلام
  یک سوال در مورد اینورترها داشتم، میخاستم بدونم که آیا اینورتر با فرکانس‌ متغیر وجود دارد. سوال دوم هم در مورد ماژول کوره‌های القایی است که الان به وفور در بازار یافت می‌شوند، میخاستم بدونم که این ماژول‌ها هم کار یک مبدل را انجام می‌دهند؟ با تشکر

  پاسخ
  • Mrs. Seo گفته:

   بله بیشترین کاربری این مدار در بکارگیری برق خودرو برای مصارفی مثل روشنایی و … در مناطقی که دسترسی به برق شهری کم است می باشد.

   پاسخ
   • مهگل طوسی گفته:

    سلام لطف کنید در تلگرام با بخش فنی در ارتباط باشید. 09215285387

 65. عادل گفته:

  سلام برای اینکه امپر و وات بیشتر داشته باشیم درخروجی که بخواهیم تعدادبیشتری از وسایل روشن بماند چه باید کرد

  پاسخ
  • Mrs. Seo گفته:

   حتما در برنامه ی تیم بازرگانی قرار میدم نگارش این مقاله رو؛
   اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارین خوشحال میشیم از نظراتتون برای ارتقای سطح علمی سایت مرصا استفاده کنیم.

   پاسخ
 66. Matin گفته:

  سلام من خودم یه اینورت طراحی کردم و کامل کار می کنه ولی به اون دستگاهی که سیم پیچ داره وصل می کنم افت ولتاژ داره باید تراس را تا ۲۸۰ ولت ببرم یا نه

  پاسخ
 67. حمیدرضا قربانعلی گفته:

  باسلام وخسته نباشید.بنده هم علاقه به الکترونیک هستم وهم به ساخت اینورتر ،امااطلاعات کمی دارم وهرچقدرکه اینورتر درست میکنم کارنمیکند
  جناب مهندس /میخواستم بدانم چه کتابی رابایدبخوانم وکلاچطورمیتوانم اطلاعاتم رادرمورد ترانزیستورها وخازنها وچگونگی اندازه ویااهم مقاومت هابالا ببرم که بتوانم یک اینورتر ساده ۱.۵ولت به۲۲۰ولت بسازم.باعلم به اینکه الکترونیک خیلی گسترده است.درضمن آیامیتوانم ازشما کمک بگیرم؟

  پاسخ
 68. حمیدرضا قربانعلی گفته:

  باسلام وخسته نباشید.بنده هم علاقه به الکترونیک هستم وهم به ساخت اینورتر ،امااطلاعات کمی دارم وهرچقدرکه اینورتر درست میکنم کارنمیکند
  جناب مهندس /میخواستم بدانم چه کتابی رابایدبخوانم وکلاچطورمیتوانم اطلاعاتم رادرمورد ترانزیستورها وخازنها وچگونگی اندازه ویااهم مقاومت هابالا ببرم که بتوانم یک اینورتر ساده ۱.۵ولت به۲۲۰ولت بسازم.باعلم به اینکه الکترونیک خیلی گسترده است.درضمن آیامیتوانم ازشما کمک بگیرم؟شماره تلفن بنده برای تلگرام ۰۹۱۲۶۱۳۵۰۱۷

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام برای اطلاعات میتوانید از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید . 09215285387

   پاسخ
 69. احسان گفته:

  سلام مهندس
  بسیار توضیحات شیوا و روانی دادید فقط میخواستم یه توضیحی درباره استفاده روش خازن مجازی به منظور کاهش سطح DC خروجی اینورتر ها با روش فیلتر PID بدید.
  ممنون

  پاسخ
 70. علی گفته:

  سلام خسته نباشین با برق ۲۲۰ که خارج میشه امکانش هست که دینام مثل کولر را راه اندازی کنه

  پاسخ
 71. مهدی اندیشمند گفته:

  با درود فراوان،
  فکر میکنم اصلاحاتی در مدار بشه انجام داد.
  1- اگه هدف ساخت مبدل 12vdc به 220vac هست، باید از ترانس 9vac ولت به 220vac استفاده کرد چرا که 12 ولت ورودی از باتری ولتاژ آمپلیتود یا ماکزیمم یا قله هست و اندازه اِفکتیو یا موثر 9 ولته که با 220v تبدیل میشه.
  2- برای توان بالاتر میشه تعداد زیادی mosfet رو با هم موازی کرد. مثلاً به جای هر mosfet پنج تا موازی کرد که در مجموع بشه ده تا و از ترانس250w تا 300w یا بیشتر استفاده کنیم.
  3- مقاومت ورودی به gate رو تا 100k و ورودی بیس ترانزیستور رو تا 10k افزوده تا آی سی 555 داغ نگنه و بیس را با 2.7k به منفی متصل کنیم.
  از mosfet شماره irfz44 استفاده کنیم که مقاومت داخلی اتصال بسیار ناچیز 0.01755 اهم برخورداره.
  منتظر دیدگاه شما هستم.
  تلگرام ندارم اما واتژآپ و ایمیل: 09353708468
  andishmand63.mehdi@gmail.com
  ممنون

  پاسخ
 72. علی احمدی گفته:

  سلام من یک مبدل سینوسی با خروجی بالا میخام حداقل 4کیلو وات که یه مجموعه کامل خانه که شامل یخچال کولر روشنایی محوطه هزار متری کفکش وترانس جوشکاری را جواب بده برای این ایا مبدلی هست

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سللام لطفا درخواستتون را از طریق تلگرام یا واتس اپ بفرستید پس بررسی پروژه همکاران فنی پاسخ میدهند

   پاسخ
 73. خانی گفته:

  سلام بر مهندسین عزیز
  من یک اینورتر ۱۵۰۰ خریدم و اشتباها مثبت و منفی سر باطری را برعکس وصل کردم احتمال سوختن اینورتر وجد دارد یا نه ؟ چون دیگر کار نکرد

  پاسخ
 74. رضا رخ فیروز گفته:

  سلام میشه فایل پروتوسش روبفرستید بعد من دارم روی برد پیادش میکنم مشکلی که پیش نمیاد

  پاسخ
 75. یونس بشیری گفته:

  با سلام خدمت شما من میخوام با باتری گوشی ترجیحا ۴۰۰۰ میلی آمپر برق ۲۲۰ ۱۰۰ وات تولید کنم آیا میشه؟یا خیر؟لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سللام لطف کنید از طریق تلگرام با بخش فنی در ارتباط باشید.
   09215285387

   پاسخ
 76. لیدا‌ گفته:

  سلام من درولیان کردانم برق نمیدن باگردسوز زندگی میکنم میشه براداشتن برق برا کف کش ویخچال وتلویزیون و۱۰لامپ منو راهنمایی کنید .الان موتوربرق بنزینی دارم .خیلی سخته وسروصدا داره وخرید وحمل بنزین .ممنونم ازهمکارتون تلفن ۰۹۱۲۷۰۳۱۸۵۰

  پاسخ
 77. اسماعیل زاده گفته:

  سلام ببخشید امکان دارد در مورد مدار تبدیل پالسی مربعی به dc هم توضیح بدهید؟

  پاسخ
 78. سیدروح الله شفقت پور گفته:

  سلام علیکم
  بنده میخوام خروجی 12 ولت ac با توان 5w داشته باشم
  آیا امکان دارد بدون اینکه به آداپتور وصلش کنم، 12 ولت dc را به ac تبدیل کنم؟

  پاسخ
 79. رضا گفته:

  سلام می خواستم یک مبدل dc به ac با خروجی 110 ولت سینوسی کامل وتوان خروجی 200 وات بسازم لطفا مدار وقطات الکترونیکی بکار رفته را برام ارسال یا راهنمائی بفرمائین خیلی از لطف شما ممنون ام

  پاسخ
 80. رضا گفته:

  سلام می خواستم یک مبدل dc به ac با خروجی 110 ولت سینوسی کامل وتوان خروجی 200 وات بسازم لطفا مدارقطعات الکترونیکی بکار رفته را برام ارسال یا راهنمائی بفرمائین خیلی از لطف شما ممنون ام

  پاسخ
 81. رسول گفته:

  سلام.من یه ترانس افزاینده ۱۲ به ۲۲۰ ول با ۵امپر خروجی ودو سر ورودی ودو سر خروجی دارم که نیاز‌به یک مدار خوب وکاررردی جهت استفاده شوک در اب دارم لطفا کمک کنید

  پاسخ
 82. محمد گفته:

  باسلام و تشکر
  عذر میخوام این مدار در حد روشن کردن یه لامپ ال ای دی و یا شارژ گوشی با باتری اتومبیل جوابگو هست؟

  پاسخ
  • مهگل طوسی گفته:

   سلام
   لطف کنید هر سوالی یا درخواستی دارید از طریق تلگرام با همکار های ما در ارتباط باشید
   09215285387

   پاسخ
 83. جکسون گفته:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس یه سوال داشتم . من میخوام یه المنت سیمی به قطر یک میلی متر و طول یک متر رو با یه ترانس راه بندازم .بنظرتون این ترانس رو با چه مشخصاتی باید تهیه کنم.ممنون میشم کمک کنین.

  پاسخ
 84. محمد علی گفته:

  سلام خسته نباشید اینورتور میتونم برا یخجال و تلوزیون ولامپ یجا استفاده بشه و باتری 12ولت چند روز جواب گو هستش ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 85. محمد گفته:

  یک اینورتر پانصد وات دارم یکی هم دوهزار میخوام آنها را موازی به هم وصل کنم هر دو خروجی موج شبه سینوسی دارند

  پاسخ
 86. مسلم گفته:

  سلام مهندس.به محض اتصال 12 ولت،در خروجی بوق ممتد دارم که به گمونم اتصالی..
  خواستم ببینم بیشتر، کدوم قطعات مسبب این اتصالی اند.مرسی

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   بوق ممتد کجا دارید؟ ترانس صدا میده؟
   با اسکوپ دو سر خروجی 12 قبل از ترانس رو رو چک کنید اگر پالس مربعی تقویت شده رو دارید بعد از اتصال ترانس هم مجدد با اسکوپ بگیرید چک کنید شکل موج عوض میشه؟

   پاسخ
 87. سعد گفته:

  سلام
  میشه مداری داشته باشیم که از۲۲۰ خروجی یه ترانس ۱۲ولت وصل کرد دوباره خروجی ۱۲ولت رو به اینورتر بدیم ومجدد ۲۲۰ بگیریم یعنی یه سیکل بسته داشته باشیم

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   اگر میخواید یک منبع دائمی داشته باشید که خیر ، اصل پایستگی انرژی رو نقض میکنه. اما در حالت تئوری قابل اجراست فقط یک مصرف کننده ساختید. میخواید چه کار کنید دقیقا؟

   پاسخ
 88. poyaee2005 گفته:

  سلام
  مهندس من این مدار را تو پروتئوس ساختم خروجی بمن ولتاژ 17 ولت و شکل موج مربعی کامل داده ؟؟؟؟

  پاسخ
 89. علی گفته:

  برای کم حجم تر شدن ترانس طرحی به ذهنم رسید نمیدونم اشکال داره یا نه
  سیم ها رو از دور ترانس بردارم بپیچم دور سه تا واشر بزرگ بطوری که میدان مغناطیسی سیم های هر واشر در جهت تقویت مغناطیس واشر دیگر استفاده شود.بنظرتان جواب میده؟

  پاسخ
 90. علی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  یه سوالی داشتم
  من یه اینورتر ۱۲ به۲۲۰ دارم یکی از مقاومت هاش سوخته و کنارش هم نوشته ۱۵۰J میخوام ببینم این مقاومت چند اهم و چطور بخرمش . تشکر

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   مقداری که شما فرمودید به نظر میرسه مربوط به خازن هست نه مقاومت. از اون بخش عکس برامون روی تلگرام یا واتس آپ بفرستید راهنمایی کنیم

   پاسخ
 91. alirezaiehaftador گفته:

  سلام من یه ترانسفورماتور ۱۲ ولت ۶ آمپز دارم اکه به آمپلی فایر ۱۲ ولت ۲ آمپر وصل کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 92. A گفته:

  سلام.
  آیا می توان جریان های بیشتری هم از مدار گرفت؟
  چه تغیراتی باید در مدار اعمال شود.
  مثلا out= 50 Hz , 220 V and 25 A

  پاسخ
  • دانیال طوسی گفته:

   این مدار خیلی ساده است و برای کاربری واقعی مناسب نیست. صرفا جهت آموختن اصول اولیه است. برای توان های بالا نمیتونید از این مدار استفاده کنید

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *