تماس با مرصا

آشنایی با دستگاه های چاپ PCB و مونتاژ برد

,

ماشین آلات چاپ و مونتاژ PCB در شرکت مرصا

مرصا یکی از شرکت‌های برتر تولید کننده سفارشی برد های الکترونیکی در ایران است که با سالها تجربه در مونتاژ برد و چاپ PCB با کیفیت بالا برای مصارف مشخص شده ارائه خدمات می دهد. در این مقاله با انواع ماشین آلات و قیمت دستگاه های چاپ pcb و مونتاژ آشنا خواهید شد.


قیمت دستگاه های چاپ pcb با ماشین آلات دقیق و به روز:

چاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smd

سایت‌های تولید ما مجهز به تجهیزات متالیزه جهت تولید برد های دورو است، دقیق ترین دستگاه های CNC برای برش و سوراخ کاری دقیق برد ها، ماشین آلات مونتاژ pick & plcae و وان های قلع مدرن می باشد. مرحله چاپ PCB حساس ترین بخش کار است، چرا که در صورت خرابی، زمانی متوجه خواهید شد که تمام برد را مونتاژ و تست کنید، هزینه خرابی ناشی از برد مدار چاپی چندین برابر هزینه خود آن است.  واحد کنترل کیفی مرصا در انتهای هر مرحله اقدام به بازدید و بررسی برد ها می کند تا با خیالی آسوده از تولید  اطمینان حاصل شود.

لیست قیمت دستگاه های چاپ pcb :

دستگاه های چاپ PCB متالیزه دورو (در سال 1397) از 600 میلیون تومان شروع می شود. البته خط تولید کوچک کارگاهی برای چاپ یک رو را می توان با نصف این مبلغ نیز راه اندازی کرد، اما اگر محصولات تولیدی شما حساسیت و دقت بالایی داد توصیه میکنیم یا هزینه اولیه بالا داشته باشید و ماشین آلات مناسب خریداری کنید و یا با سفارش برد مدار چاپی به شرکت های دیگر این بخش از تولید خود را برون سپاری کنید.

تماس با مرصا

هزینه های تجهیزات کارگاه چاپ pcb :

قیمت دلاری

دستگاه چاپ فیلم نگاتیو 2500$
دستگاه آبکاری اتومات 10/000$
دستگاه v-cut  چند تیغه 18/500$
دستگاه cnc با تعویض اتومات اسپیندل 60/000$
لامیناتور هوای گرم چاپ لایه محافظ 8000$
وان قلع 100 کیلو وات القایی 5000$
پرینتر حرارتی  تک رنگ 1*1 11/000$
تجهیزات راه اندازی اتاق زرد clean room 30/000$
تجهیزات اندازه گیری و آزمایشگاهی 20/000$

نکته بسیار مهم: شرکت مرصا فروشنده ماشین آلات نیست. برای استعلام قیمت دستگاه های چاپ pcb بروز  از فروشندگان قیمت بگیرید. اما برای چاپ برد یا ارائه خدمات مونتاژ می توانیم در خدمت شما باشیم!


ماشین آلات مونتاژ و لحیم‌کاری با سرعت بالا

چاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smd

خطوط سرعت بالا مونتاژ شامل دستگاه های مونتاژ متداول در صنعت همچون خطوط سامسونگ، Neoden4، SMD404،  و ماشین آلات Puhui می باشد. سرعت قطعه گذاری از 50 هزار قطعه در ساعت تا چند صد هزار قطعه در ساعت و تولید از تعداد 10 هزار برد در هفته نشانگر سرعت تولید این ماشین آلات است. با استفاده از این دستگاه قطعاتی با اندازه فوت پرینت از سایز 0603 و پکیج های مختلف را می‌توان تا ارتفاع 5 میلیمتر مونتاژ کرد.

قیمت دستگاه مونتاژ برد SMD

از مدل های کوچک رومیزی 30- 40 میلیون تومان تا مدل های بزرگتر 800 میلیون تومان است.

نکته مهم: برای تولید لامپ های LED از دستگاه های مونتاژ خاصی استفاده می شود.

لیست دستگاه های مونتاژ شامل موارد زیر است:

  • چاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smdدستگاه مونتاژ اتومات SMD
  • دستگاه نیمه اتومات چاپ استنسیل با قابلیت تولید استسیل جنس استیل
  • دستگاه OVEN دارای کنترل دمای چند مرحله ای شرکت Puhui
  • لحیم‌کاریDIP در وان قلع و دستگاه کف چین اتومات
  • تست الکتریکال سفارشی
  • تست عملکرد و تست گرم Nail Bed
  • چاپ برد با متالیزه روکش طلا- نیکل یا هات ایر قلع و سرب

برای آشنایی کامل با فرآیند خط مونتاژ برد و فهم دقیق کارکرد هر یک از دستگاه ها کلیک کنید.


برای آشنایی با فرآیند و قیمت دستگاه های چاپ pcb مورد نیاز جهت فرآیند چاپ PCB این مقاله را مطالعه کنید. 


مقایسه خرید قیمت دستگاه های چاپ pcb و برون سپاری آن:

بدون شک جواب ما برای اکثر مشتریانمان برون سپاری است. طراحی این ماشین آلات به گونه ای است که هزاران متر مربع برد مدار چاپی در سال می توان تولید کرد، ده ها هزار برد را در ماه می توان مونتاژ کرد و بدون شک این حجم از تولید بیش از نیاز یک شرکت است. در کنار هزینه اولیه بالا، مهم ترین بحثی که ممکن است شما را از خرید ماشین آلات منصرف کند، تخصص نیروی انسانی است.

چاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smd

شاید در نگاه اول برای کسی که دستی برد چاپ کرده است تولید آن ساده باشد یا مونتاژ اتومات توسط دستگاه خیلی پیچیده تر از لحیم کاری دستی به نظر نرسد. اما به خاطر داشته باشید صدها استاندارد توسط سازمان IPC برای تولید کنندگان برد و شرکت های خدمات مونتاژ تعریف شده است که یادگیری تمام این موارد برای داشتن تولیدی بدون نقص الزامی است.

نیروی متخصصی که روش های جلوگیری از بروز مشکلات مختلف تولید و حل هر یک را آموزش دیده و توان بکارگیری آن را داشته باشد بسیار مشکل بوده و منجر شده است همچنان در داخل کشور تولید کننده برد های بیش از 4 لایه نداشته باشیم. پس توصیه اکید ما به اکثر تولید کنندگان برون سپاری این بخش از فرآیند است.


شرکت مرصا ارائه دهنده ی کلیه خدمات تولید برد الکترونیکی

آیا به دنبال چاپ pcb با قیمت مرقون به صرفه و با کیفیت هستید؟ شما می توانید فایل طراحی برد خود را برای شرکت مرصا ارسال کنید. تیم فنی مرصا پس از بررسی و اطمینان از درستی فایل سفارش شما را در خط تولید خود قرار می دهد و مرصا سعی دارد برای تولید و مونتاژ بردهای پیشرفته از بروزترین دستگاه ها استفاده کند تا سفارش شما با کمترین خطا ارائه دهد .چاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smdچاپ PCB و مونتاژ برد, قیمت دستگاه چاپ PCB, قیمت دستگاه مونتاژ smd


تماس با مرصا