10 نکته در طراحی و سفارش بسته بندی طلقی

بسته بندی جعبه طلقی11

نکات طراحی و سفارش بسته بندی طلقی جذاب

بسته بندی محصولات مصرفی یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی برای یک محصول است. یک بسته بندی جذاب (مثلا برای بسته بندی طلقی) هم باید چشمگیر باشد و جلب توجه کند و هم از نظر روانی بر مشتری تاثیرگذار باشد. یک بسته بندی طلقی و یا هر نوع دیگر بسته بندی نه تنها شناسنامه ی محصول است بلکه به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که خرید درستی داشته اند یا خیر؟ و این شک زمانی به یقین تبدیل می شود که صاحبان برند کیفیت بسته بندی محصولاتشان را با خواسته ی مشتریان مطابقت دهند. بسته بندی هیچ گاه نباید مانع خرید مشتریان شود. به همین منظور نکاتی وجود دارند که طراحان بسته بندی باید آن ها را در طراحی خود لحاظ کنند؛


  • زود شروع کنید

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیطراحی بسته بندی طلقی خود را از همان ابتدای مراحل تولید محصولتان شروع کنید. چند ایده و طراحی اولیه از آنچه که می خواهید به آن برسید بزنید تا بتوانید پیش بینی از آنچه که محصولتان در نهایت به آن شبیه می شود داشته باشید. مقایسه ای با رقبای خود داشته باشید. ایده های طراحی حتی می تواند از محصولاتی با کاربری بسیار متفاوت از محصول شما به دست آید.برای تکمیل طرح های اولیه ی خود می توانید از  تحقیقات بازار استفاده کنید. مشتری ها بهترین منبع برای بیان آنچه باید از یک محصول دیده و یا شنیده شود، هستند.


  • ساده بگیرید

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقی

سادگی برای بسیاری از محصولات مناسب تر است. تلاش برای افزایش فروش محصول تنها از طریق بسته بندی آن گاهی تاثیر عکس دارد. اطمینان پیدا کنید بسته بندی که طراحی می کنید دقیقا همان چیزی است که باید باشد نه بیشتر و نه کمتر. بسته بندی باید به سادگی قابل حمل، دارای علایم هشداری مورد نیاز محصول و همچنین محافظ خوبی برای محصول شما باشد.استفاده از بسته بندی های طلقی به این دلیل توصیه می شود که  بسته بندی های سفارشی و یا مقوایی گاهی گرانتر از بسته بندی طلقی در می آیند و اگر به هدفی که مدنظر شماست نرسد باعث هدر رفتن هزینه های شما می شود.


  • درنظر گرفتن برند و موقعیت در بازار

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیبرندینگ و موقعیت محصول شما در بازار از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر انتخاب نوع بسته بندی محصولات شماست. شناختن بازار هدف یک محصول خاص در واقع شناسایی انتظارات آن ها از آن محصول است. بررسی مشتریان نهایی کمک خواهد کرد تا در طراحی بسته بندی جذاب و چشمگیر موفق تر عمل کنید. یکی دیگر از منابعی که می تواند شما را در طراحی یک بسته بندی جذاب و چشمگیر کمک کند دلایل شکست محصولات مشابه محصول شماست.


  • درنظر گرفتن نحوه فروش

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیبسته بندی محصولی که در یک فروشگاه اینترنتی به فروش می رود کاملا متفاوت است از محصولی که قرار است در ویترین یک مغازه چیده شود و باید بین محصولات مشابهش توسط مشتری انتخاب شود. یک محصول که در فروشگاه اینترنتی عرضه می شود قابل لمس کردن و احساس شدن نیست  مگر زمانی که خریداری شود، پس بسته بندی باید نیازهای دیگری از مصرف کننده را برطرف کند تا بتواند رقابت کند. البته محصولی که در ویترین و یا قفسه ی یک فروشگاه چیده می شود نیز باید به اندازه ی کافی توانایی رقابت با محصولات رقیب خود را داشته باشد.


  • تمرکز بر متن روی بسته بندی

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیچه محصول شما اینترنتی به فروش رود و چه در مغازه و یا در هردو حالت، متنی که بر روی بسته بندی نوشته می شود باید خوانا و مناسب باشد. ترکیب بندی رنگ متن با رنگ کلی بسته بندی بسیار حائز اهمیت است. همچنین تشخیص و انتخاب متنی که باید نوشته شود از متنی که توضیحات اضافی و زائد محسوب می شود بسیار اهمیت دارد. اگر مصرف کننده ی شما باید متن روی محصول را بخواند تا شگفتی محصول شما را بفهمد مسلما محصول رقیب را خواهد خرید.


  • سبز بیاندیشید

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیفرهنگ جامعه به سمتی پیش می رود که اهمیت محیط زیست برای افراد جامعه هر روز بیشتر از روز قبل شود. پس به زودی بسیاری از مصرف کنندگان محصولات شما از حامیان سرسخت محیط زیست  خواهند بود. در بسیاری از شهرهای ایران همچون مشهد، اصفهان و … تفکیک زباله های بازیافتی تبدیل به یک عادت شده و این توقع ایجاد شده که محصولات مصرفی قابل بازیافت باشند. طراحی یک بسته بندی جذاب که قابل بازیافت باشد و در خدمت محیط زیست، مسلما فروش محصول شما را دوبرابر خواهد کرد.


  • جذب مشتری برای بیشتر از یک نگاه

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیتحقیقات امکان سنجی و مطالعات بازار ایده هایی که باعث جلب توجه بیشتر مشتریان شده را تا حدودی شناسایی کرده است. مصرف کنندگان معمولی توجه کمتری به یک محصول دارند، درنتیجه استفاده از علائم و رنگ هایی که بیشتر توجه این افراد را جلب می کند یک ضرورت است. البته درنظر داشته که بسته بندی با طرحهای شلوغ خیلی مواقع نتیجه ی عکس دارد. برقرای تعادل بین تمام این موارد ممکن است از طریق آزمون و خطای طرح های مختلف ایجاد شود. اما در نظر بگیرید که برای حفظ مشتریان وفادار محصولاتتان بهتر است تغییرات در طراحی به صورت جزیی و هر دوسال یکبار صورت گیرد.


  • بسته بندی در واقع نوعی سرمایه گذاری استبسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقی

سرمایه گذاری برای یک بسته بندی با کیفیت منجر به تغییر باورهای مشتریان شما می شود؛ ” یک محصول با ارزش می خریم”. فراموش نکنید که بسته بندی به نوعی نماینده ی برند شماست و اگر ارزش درک شده از بسته بندی شما کم باشد مسلما مشتری شما دچار شک و تردید در خرید خواهد شد.


  • حفاظت از محصول مهمترین وظیفه بسته بندی

بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقیمسلما ظاهر بسته بندی برای جلب توجه مصرف کنندگان و مشتریان بالقوه اهمیت دارد. اما نباید فراموش کرد که هدف دیگر بسته بندی محافظت از محصول است تا برای استفاده مشتریان تازه بماند. در نظر داشته باشید که محصول شما ممکن است چه مدت زمانی در قفسه ی فروشگاه باقی بماند؟ محصولات کم کالری ممکن است چندین ماه یا چندین سال زمان ببرد تا به فروش برسند. پس باید در مقابل ضربه مقاوم تر باشند.


بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقی

  • درنظر گرفتن نوع محصول و محدودیت های آن

تعیین نحوه ی پرشدن بسته بندی از محصول نیز عامل مهمی در طراحی آن به حساب می آید. محدودیت های تولید و فرآیند ساخت محصول ممکن است مانعی برای نحوه ی طراحی آن باشد. پس بهتر است قبل از شروع طراحی، با واحد تولید نیز جلسه ای داشته باشید تا از محدودیت های محصول کاملا آگاهی پیدا کنید. این جلسه برای اطمینان از میزان همخوانی طراحی با بهترین حالت قرارگیری محصول در بسته بندی است.


بسته بندی, بسته بندی طلقی, سفارش بسته بندی طلقی, قیمت بسته بندی طلقی, قیمت قاب طلقی

در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.