فروش ربات دسته دوم در ایران

فروش ربات دست دوم صنعتی

باتوجه به افزایش تمایل تولیدکنندگان به مکانیزه کردن خطوط تولید با توجه به مزایای آن؛ امروزه رشد بازار فروش ربات دسته دوم در کشورهای درحال توسعه همچون ایران کاملا طبیعی است. اگرچه این نوع ربات ها چندین دهه در کارخانه ها فعال بوده و یا حتی در انبارها خاک می خوردند، با این حال مشتریان زیادی برای این نوع ربات ها در کارخانه هایی که می خواهند به وسیله ی ربات ها اتوماسیون شوند وجود دارد. در ادامه به بررسی شرایط فروش انواع ربات دسته دوم در جهان و در ایران می پردازیم.


شرکت های معتبر فروشنده ربات دسته دوم صنعتی

متاسفانه بازار فروش بازوی رباتیک صنعتی دست دوم، بخاطر شرایط تحریم برای ایران توسط تولیدکنندگان اصلی این ربات ها پشتیبانی نمی شود. شرکت های FANUC , ABB, OTC , DAIHEN و MOTOMAN در ایران دفاتر فروش و نمایندگی رسمی ندارند. در نتیجه دسترسی به این نوع ربات ها برای تولیدکنندگانی که درصدد اتوماتیک کردن فرآیند تولید محصول خود هستند کمی پیچیده و دشوار است.

سفارش ماشین سازی, طراحی و ساخت رباتهای صنعتی, قیمت فروش بازوی رباتیک


بازار فروش ربات دسته دوم در ایران :

با وجود شرایط مشکل برای دسترسی به فروشندگان و تولیدکنندگان این ربات ها اما هنو بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال تهیه و خرید ربات های دسته دوم برای کارخانه ها و خطوط تولید خود هستند. یکی از بهترین روش ها برای تهیه ی این نوع ربات ها پرس و جو در خصوص شرکت های ورشکسته و ناموفق در حوزه ی کسب و کار است که می خواهند دستگاه ها و ماشین آلات خود را واگذار نمایند.سفارش ماشین سازی, طراحی و ساخت رباتهای صنعتی, قیمت فروش بازوی رباتیک

علاوه بر ورشکستگان گزینه ی دیگری که به شدت بازار مناسبی برای شما فراهم می کنند شرکت های به شدت موفق و پر رشد هستند که به فکر نوسازی خطوط قدیمی خود هستند.

اگر موفق به اجرای هر کدام از این دو روش شدید دیگر نگران سیستم قدیمی یا مشکلات موجود در ربات های دسته دو نباشید. تیم فنی مرصا قادر به ارائه ی خدمات تعمیر و بروزرسانی بازوی رباتیک صنعتی شما خواهد بود و در نهایت شما صاحب رباتی با نصف قیمت مدل نوی آن خواهید شد.


جهت آگاهی از قیمت فروش بازوی رباتیک صنعتی کلیک کنید.


برای خرید ربات دسته دوم مردد  باشید!

مردد بودن به هنگام خرید یک ربات دست دوم طبیعی است، اما اگر از مزایای بکارگیری ربات های دسته دو آگاهی پیدا کنید این تردید کمتر و کمتر خواهد شد.

سفارش ماشین سازی, طراحی و ساخت رباتهای صنعتی, قیمت فروش بازوی رباتیک

یکی از مزایای بکارگیری این ربات ها اطمینان از عملکرد درست آن با توجه به کاری که شما از آن انتظار دارید است. اگر رباتی که با این روش تهیه می کنید به درستی بازسازی و تعمیر شود مسلما کارایی اولیه ی خود را خواهد داشت. و شما با مشورت گرفتن صاحب اولیه ی آن از کارایی آن در سیستم خود اطمینان لازم را پیدا خواهید کرد.

یکی دیگر از مزایای ربات های دست دوم افزایش کیفیت و سرعت تولید محصولات است در حالی که ذخیره و بازگشت سرمایه آن بسیار سریعتر از زمانی است که شما یک ربات نو خریداری کنید.


میزان فروش ربات دسته دوم صنعتی در جهان

به طور کلی، پی بردن به میزان فروش ربات های جدید و دست دوم کار دشواری نیست. برای این منظور از معیاری بنام  معیار «تراکم رباتیک» استفاده می شود در این معیار تعداد ربات‌های صنعتی به ازای هر ۱۰ هزار کارگر و کارمند مورد سنجش قرار می گیرد. آماری که فدراسیون بین‌المللی رباتیک جدیدا منتشر کرده است نشان می دهد که میزان استفاده از ربات های صنعتی در سال 2016 افزایش چشمگیری داشته است. این معیار در سال 2016 معادل 74 ربات در مقابل هر ده هزار کارگر و کارمند بوده است. که به نسبت سال قبل که 66 ربات بوده است افزایش داشته است.

سفارش ماشین سازی, طراحی و ساخت رباتهای صنعتی, قیمت فروش بازوی رباتیک

در این آمار تراکم رباتیک در قاره های مختلف نیز بیان شده است که این میزان در قاره‌ی اروپا ۹۹، در قاره‌ی آمریکا معادل ۸۴ و در قاره ی آسیا به ۶۳ ربات به ازای هر ۱۰ هزار کارگر و کارمند می باشد.


بازسازی ربات دسته دوم صنعتی در ایران

یکی از مهمترین زمینه های فعالیت شرکت مرصا طراحی، ساخت و بازسازی ربات های دسته دو مورد استفاده در صنعت است. این شرکت با بهره گیری از دانش تیم فنی خود در حوزه های مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و رباتیک توانسته پروژه های خوبی در این زمینه انجام دهد. چنانچه شما هم قصد طراحی و تولید و یا بازسازی و تعمیر بازوی رباتیک صنعتی مدنظر خود را دارید با همکاران واحد فنی شرکت مرصا تماس حاصل فرمایید.

سفارش ماشین سازی, طراحی و ساخت رباتهای صنعتی, قیمت فروش بازوی رباتیک


در حال حاضر به عنوان مدیر تولید خط چاپ و مونتاژ در کارخانه مرصا فعالیت می کنم. مدرک کارشناسی رو در رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم و ارشد رو در رشته مدیریت در دانشگاه تهران ادامه دادم. از سال 1396 رسما فعالیتم رو در شرکت مرصا شروع کردم و تجربیات و مطالعات شخصیم رو به اشتراک می گذارم.