تماس با مرصا

4 دلیل برون سپاری تولید به شرکت های چاپ و مونتاژ PCB

, , ,
برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB

اگر به فکر برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB هستید، احتمالا میخواهید زمانی را خالی کنید تا با تمرکز بیشتر بر روی طراحی، بازاریابی و فروش محصولاتتان وقت بگذارید. در این صورت باید به دنبال شرکتی در زمینه ارائه خدمات چاپ و مونتاژ PCB باشید که بتواند فرآیند تولید شما را بر عهده گیرد.تولید برد مدار چاپی, تولید بردهای الکترونیکی, چاپ PCB و مونتاژ برد, چاپ و مونتاژ PCB


اما آیا واقعا برون سپاری برای شما مناسب است؟

شرکت های زیادی در داخل و خارج از کشور در زمینه چاپ و مونتاژ PCB فعالیت می کنند. بطور کلی می توان گفت برون سپاری این فرآیند کاملا تعریف شده است و تولید کنندگان بسیاری با ارجاع تولید خود به این شرکت ها ذغذغه های فراوان آن را حل کرده اند. اگر مزایای برون سپاری برای شما جذاب است حتما برون سپاری راهکاری مناسب برای شماست.

تولید برد مدار چاپی, تولید بردهای الکترونیکی, چاپ PCB و مونتاژ برد, چاپ و مونتاژ PCB


مزایای برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB :

1. راحت شدن از تامین قطعات:

اگر تا به حال تامین قطعات تولید انبوه محصولات خود را پیگیری کرده باشید، با قیمت های متنوع و گشتن به دنبال سورس های معتبر مواجه شده اید. گاهی تمامی قطعات در یک فروشگاه موجود نیست و باید خرید خود را از چندین شرکت انجام دهید. هماهنگی لازم با پیک و باربرای ها خسته کننده است و از همه مهم تر اورجینال بودن قطعات است که هر بار پس از خرید و قبل از مونتاژ باید کنترل شود. اگر جایی همه این فرآیند را طی کند بار بزرگی از دوش شما برداشته شده!

تماس با مرصا

2. یک مسئول، یک پاسخگو:

زمانی که برخی کار های فرآیند چاپ و مونتاژ PCB بر عهده خودتان است و بخش هایی را نیز میان شرکت های دیگر برون سپاری می کنید. در صورت بروز مشکلات(خرابی برد ها، تاخیر در زمان تحویل و …) مشکل است دلیل بروز مشکل را یافته و مطالبه خسارت کنید. برون سپاری صفر تا صد تولید بهانه جویی ها و شانه خالی کردن از مسئولیت را از بین می برد.


3. سرمایه گذاری کم و کاهش ریسک:

بدون شک یکی از مزایای مهم برون سپاری عدم نیاز به سرمایه گذاری اولیه برای خرید تجهیزات چاپ و مونتاژ PCB  است. از طرفی حتی با خرید کوچک ترین دستگاه ها نیز نمی توانید بیش از 50% از ظرفیت آن را به تولید خود اختصاص دهید و در عمل نیمی از سرمایه گذاری شما بدون استفاده مانده است.


4. عدم نیاز به کسب تجربه تولید انبوه:

اگر نگاهی به مقالات سایت ما در زمینه استاندارد های چاپ و مونتاژ PCB  بیاندازید خواهید دید تولید انبوه نکات فراوانی دارد که به کسب تجربه و نیروی انسانی مهارت دیده نیاز دارد. برای رسیدن به این تجربه به زمان زیاد جهت رفع بروز خطا و اصلاح و خسارت ها وارده خواهید داشت. با برون سپاری تولید نیازی به طی کرده راه رفته دیگران نیست و از تجربیات آنان استفاده می کنید.

تولید برد مدار چاپی, تولید بردهای الکترونیکی, چاپ PCB و مونتاژ برد, چاپ و مونتاژ PCB

فرآیند برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB


نتیجه گیری نهایی:

چاپ و مونتاژ PCB را خودمان انجام دهیم یا برون سپاری کنیم؟

با تمام مزایایی که برای برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB  توضیح دادیم برخی مشتریان قانع نمی شوند. یک دسته مشتریانی هستند که تولید محصولات با کاربری های خاص نظامی امنیتی داشته و شرایط حفاظت اطلاعات و رفتار مورد نظر آنها برای بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات مانند ما مقدور نیست. دسته دوم شرکت هایی هستند که حجم تولید بسیار بالایی داشته و خطوطی نیاز دارند که سه شیفت در اختیار آنان باشد مانند تولید کنندگان بزرگ لامپ های LED در کشور که جزو این دسته اند. اما توصیه ما به اکثر تولید کنندگان که حجم تولید چند هزار برد در ماه دارند همچنان برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB می باشد.


 

 

تماس با مرصا