تماس با مرصا

چاپ pcb

چگونه از کیفیت چاپ pcb مطمئن شویم؟

بردهای الکترونیکی بخشی مهمی از محصولات اطراف ما هستند که دائما مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد اصلی این محصولات توسط همین بردهای الکترونیکی انجام می شود. به سادگی می توان به این نتیجه رسید که بردهای الکترونیکی قلب تپنده ی دستگاه های اطراف ما هستند. سلامت و قابلیت اطمینان این بردها ارتباط مستقیمی با سلامت تجهیزات الکترونیکی دارد. پس کیفت چاپ pcb در این مرحله به شدت اهمیت پیدا می کند.

بررسی کنترل کیفی بردهای الکترونیکی باید در کل فرآیند طراحی و تولید یک برد از مرحله طراحی برد گرفته تا چاپ pcb ، مونتاژ و نهایتا کنترل کیفی مورد توجه قرار گیرد.چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcb


کننرل کیفی طراحی PCB

برای اطمینان از کیفیت بردهای الکترونیکی در مرحله ی طراحی سه مورد باید بررسی شود:

  • اطمینان از صحت فایل های طراحی 

مسئولیت بررسی فایل های ارسالی مشتریان با کارشناسان تیم تولید است. زمانی که

تماس با مرصا

چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcb

مشتری سفارشی را ثبت می کند در اولین مرحله یکی از کارشناسان فنی فایل طراحی pcb را بررسی می کند تا در صورت وجود مشکلات فنی این مسائل را با مشتری درمیان بگذارد.

  • قابلیت تولید انبوه

چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcbکارشناسان فنی مرصا پس از تایید صحتفایل ارسالی مشتری از نظر فنی، به سراغ چک لیست استانداردهای موردنیاز تولید می روند. و قواعد کلی مورد نیاز تولید انبوه یک برد الکترونیکی را بررسی می کنند. این قواعد شامل ابعاد فایل شیت بندی، پد فیدیوشیال، نوار 5mm و …

  • اطمینان از قابلیت تست و کنترل

چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcb

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام بررسی اولیه باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه ی تست نهایی برد است. در بردهای حساستر نقاط تستی در برد درنظر گرفته می شود تا پس از تکمیل تولید، فرآیند تست آن با سرعت بیشتری انجام شود.


کنترل کیفی چاپ pcb

به منظور اطمینان از کیفیت فرآیند تولید چاپ pcb موارد زیر بررسی می شود؛

  • اطمینان از کیفیت فیبر

چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcb یکی از مهمترین مواردی که بر کیفیت نهایی چاپ pcb اثرگذار است کیفیت مواد اولیه ای است که در فرآیند تولید بکار برده می شود. فیبر از مهمترین و تاثیرگذارترین موادی است که می تواند مستقیما کیفیت چاپ pcb را تحت تاثیر قرار دهد.

  • کنترل مراحل چاپ pcb

انتخاب و نحوه ی اجرای مراحل چاپ pcb یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر کیفیت چاپ pcb است. اغلب مواقع مشتریان تشخیص شرایط و تولید را به تولیدکننده واگذار می کنند. این تولیدکننده است که باید به مشتری توصیه کند که مثلا برای بردهای فرکانس بالا آبکاری طلا پوشش مناسبتری نسبت به هات ایر می باشد.


کنترل کیفی در تست نهایی PCB

چاپ pcb, چاپ برد, چاپ برد الکترونیکی, چاپ برد مدارچاپی, سفارش PCB, سفارش برد, قیمت pcb, قیمت چاپ pcb

کنترل کیفی تست نهایی در چاپ pcb نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مسئولیت تشخیص نحوه ی تست بردها بیشتر بر گردن تولیدکننده است تا مشتریان. شاید مشتری برای کاهش هزینه از انجام تست الکتریکال برای برد حساس خود صرفنظر کند، اما این وظیفه ی تولیدکننده است که عواقب این صرفه جویی را برای مشتری ترسیم کند.


جهت کسب اطلاع از نکات کاربردی هنگام سفارش pcb کلیک کنید.


شرکت مرصا ارائه دهنده خدمات چاپ pcb

شرکت مرصا به عنوان یک شرکت دانش بنیان؛ ارائه دهنده ی انواع خدمات طراحی، تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی است. که افتخار همکاری با شرکت های مختلف حوزه های سیستم های امنیتی، بردهای کنترلی آسانسو، تجهیزات جانبی خودرو، لوازم اطفاء حریق، لوازم خانگی، سیستم های روشنایی و… را در کارنامه دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط همکاری با واحد طراحی یا تولید مرصا می توانید از طریق صفحات ثبت سفارش و یا شماره های تماس شرکت مرصا با همکاران واحد فنی ما در ارتباط باشید و میتوانید به صورت انلاین سفارش خود را ثبت کنید .


تماس با مرصا