عوامل تاثیر گذار بر قیمت چاپ برد

چگونه قیمت چاپ برد را کاهش دهیم ؟

با توسعه مستمر اینترنت  pcb یک جزء الکترونیکی مهم محسوب میشود؛ و اکنون از بردهای الکترونیکی بطور گسترده در تولید محصولات الکترونیکی استفاده میشود.ما هر زمان که قصد طراحی pcb داشته باشیم اول از همه  قیمت چاپ  در اولویت قرار میدهیم و هزینه های کلی  آن را کنترل میکنیم.آیا میدانید، چگونه میتوانید هزینه های تولید pcb را کاهش دهید ؟

فرایند ساخت pcb شامل : ساخت یرد مدارچاپی،تست برد،  تست نهایی  و در آخر بسته بندی میباشد.

 


  • اندازه صفحه pcb عامل تاثیر گذار بر هزینه ها:

قیمت چاپ برداندازه ابعاد صفحه بر قیمت چاپ برد آن تاثیر گذار است اگر اندازه صفحه برد خیلی بزرگ باشد برای پردازش با آن تجهیزات به مشکل بر میخوریم و گاهی اوقات نمینتوانیم مدارچاپی را پردازش کنیم بنابراین باید اول صفحه مسی را به اندازه صفحه مدار بریده شود.

باتوجه به تجهیزات پردازش برای تولید مدارچاپی اندازه هر صفحه و برخی از پارامترهای فرایند تعیین می شود.علاوه بر اندازه طول و عرض pcb پارامترهایی مانند اندازه سوراخ ها،شکل pcb،نوع آبکاری آن بر هزینه های تولید آن موثر است.

 


  • تعداد لایه های pcb  بر هزینه تولید آن تاثیر گذار است :

قیمت چاپ بردبا افزایش تعداد لایه ها قیمت تولید آن به شدت افزایش پیدا میکند.بنابراین این احتمال وجود دارد هزینه ای که در ذهن دارید خیلی متفاوت با هزینه واقعی آن باشد.اگر شما دچار مشکل در طراحی برد 6 لایه دارید بهتر است با یک طراح حرفه ای تر همکاری کنید تا مجبور نشوید آن را به برد 8 لایه تبدیل کنید زیرا تفاوت قیمت آنها بسیار است.


  • نوع فیبر آن بر هزینه تولید تاثیر گذار است :

قیمت چاپ بردبرای بردهای  تک لایه شما میتوانید به جای فایبر که هزینه بیشتری دارد از فیبر نیمه فایبر استفاده کنید تا قیمت چاپ برد  آن کمتر شود.


  • افزایش نسبت LIS در طراحی مدار :

قیمت چاپ برداگر عرض ترک در مدار با L نشان داده شود و فاصله بین ترک ها توسط S نشان داده شود ، LIS نسبت عرض ترک به فاصله بین ترک ها را نشان می دهد. با کاهش این نسبت ، بازده تولید برد مدار چاپی به شدت کاهش می یابد و هزینه افزایش می یابد. این پدیده در مورد چگالی مدار بالاتر مشهودتر است. بنابراین ، شما نباید خودسرانه مقدار LIS را کاهش دهید.


  • اندازه و تعداد سوراخ ها :

قیمت چاپ برددرمورد دریل کردن  برد، زمانی قطر سوراخ از مقدار مشخص شده خیلی کوچک تر باشد عمق سوراخ کاری به شدت کاهش میابد یعنی زمتنی که سوراخ ها خیلی ریز باشند مته دریل باید برای اتلاف گرما زیاد میشود در این صورت سرعت تولید کم میشود،هرچه پروسه تولید طولانی شود هزینه ها افزایش پیدا میکند.بنابراین دقت کنید قطر سوراخ ها بیش از حد کاهش ندهید و همچنین سعی کنید تعداد سوراخ ها را تا حد ممکن کم کنید.


  • آبکاری وایا ها

قیمت چاپ بردبرای بردهای دو طرفه به جای اینکه برای ارتباط بین مدارها از آبکاری طلا استفاده کنید میتوانید از آبکاری نقره استفاده کنید از این طریق بردهای دو طرفه با هزینه کمتری میتوانید تولید کنید.


با مطالعه این مقاله میتوانید بهترین تولید کننده چاپ pcb را متناسب با نیاز های انتخاب کنید.


خدمات چاپ شرکت مرصا :

contact mersa

اگر شما تولید کننده محصولات الکترونیکی هستید و هرماه باید تعداد زیادی برد الکترونیکی را وارد بازار کنید بهتر است با متخصین شرکت مرصا مشورت کنید تا بتوانید بردها را بدون هزینه های اضافی تولید کنید.برای ارتباط با بخش فنی مرصا فقط کافیست درخواست خود را از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال کنید سپس بخش فنی بررسی میکنند و شما را راهنمایی میکنند.